KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W najbliższym czasie bez szans na ocieplenie, weekend też chłodny. Początkowo poprószy śnieg

Pierwszy weekend marca będzie chłodny. W piątek i sobotę przelotny śnieg, niedziela sucha i bez opadów. Pierwszy weekend marca będzie chłodny. W piątek i sobotę przelotny śnieg, niedziela sucha i bez opadów. Fot. PixaBay

Przez połowę stycznia i większość lutego narzekaliśmy na wichury spowodowane silnym strumieniem cyrkulacji zachodniej. Teraz jednak powietrza o atlantyckim rodowodzie nam brakuje, gdyż jego adwekcja ustała, a zamiast tego wieje z Arktyki i jest po prostu zimno. W najbliższych dniach nie ma szans na zmianę tego stanu rzeczy, zatem również nadchodzący weekend będzie chłodny. Początkowo pochmurno, z przelotnymi opadami śniegu, większe przejaśnienia i brak opadów niedzielę.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (3/4 marca 2022) pozostaniemy w zatoce niżu znad południowo-zachodniej Rosji, w strefie frontu zokludowanego. Napływać będzie chłodne arktyczno-morskie powietrze z północy. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (4 marca 2022) pozostaniemy na skraju niżu znad krańców Europy Wschodniej. Napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (4/5 marca 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ chłodnego arktyczno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (5 marca 2022) pozostaniemy jeszcze na skraju niżu znad Europy Wschodniej, dopiero po południu rozbudowywać się zacznie klin wyżu znad Morza Północnego. Napływać będzie chłodne arktyczno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i przelotne opady śniegu, późnym popołudniem zanikające. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6 marca 2022) pogodę kształtować będzie wyż znad Morza Północnego. Napływać będzie chłodne powietrze arktyczne z północy. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (6 marca 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Morza Północnego. Z północy napływać będzie chłodne i suche powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?