KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Balony nadlecą jesienią. Powodem jest wojna na Ukrainie

Balony nadlecą jesienią. Powodem jest wojna na Ukrainie Fot. Łukasz Jaracz

W związku z działaniami wojennymi u naszych wschodnich sąsiadów, zawody balonowe, które od lat odbywały się podczas długiego majowego weekendu – w tym roku nie odbędą się w tradycyjnym terminie. Jeżeli sytuacja na to pozwoli, balony nad Krosnem zobaczymy początkiem października.

REKLAMA


Zgodnie z wieloletnią tradycją w długi majowy weekend i w tym roku nad Krosnem miały pojawić się balony. Przygotowania szły pełną parą. To jak niemal co roku, miał być czas radości i wspólnej zabawy uczestników Górskich Zawodów Balonowych i mieszkańców regionu.

Organizatorzy zawodów uznali jednak, że w czasie gdy za naszą granicą ludzie w niebo spoglądają z trwogą, a za ojczyznę płacą często cenę życia, nie moglibyśmy się bawić.

- Nie moglibyśmy się też radować, gdy słyszymy obok płacz dzieci, które w popłochu uciekały do Polski nie wiedząc, czy kiedykolwiek zobaczą jeszcze swoich ojców i swoje domy. Zaś nasi ukraińscy przyjaciele, którzy w ostatnich latach tworzyli trzon personelu zawodów dziś walczą i nie w głowie im balony, gdy po niebie latają śmiercionośne pociski - czytamy w oświadczeniu zarządu Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, organizatora Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie.

- Trud naszej olbrzymiej pracy, jak i wszystkich którzy pomagają nam w organizacji zawodów, mógłby w jednej chwili zostać zmarnotrawiony, gdyż w związku z różnymi wariantami rozwoju wojny za naszą granicą istnieje prawdopodobieństwo zamknięcia z dnia na dzień przestrzeni powietrznej nad naszym regionem - mówią organizatorzy zawodów balonowych.


Fot. Łukasz Jaracz

Zarząd Fundacji Otwartych Serc w porozumieniu z prezydentem Krosna podjął decyzję o zmianie terminu Górskich Zawodów Balonowych. Nie będzie Balonów nad Krosnem teraz z początkiem maja, ale w razie poprawy wyżej wymienianych warunków pojawią się one jesienią (5-8 października).

- Wierzymy, że wszyscy miłośnicy zarówno sportów balonowych, jak i naszej krośnieńskiej imprezy naszą decyzję przyjmą z pełnym zrozumieniem - mówią członkowie zarządu FOS.

W tej chwili Fundacja Otwartych Serc oprócz swojej codziennej działalności charytatywnej koncentruje się na organizowaniu pomocy dla Ukrainy.

- Prowadzimy wielostronne działania wspierające zarówno tych, którzy bronią swojej ojczyzny przed najeźdźcą oraz ich bliskich, którzy zdecydowali się  szukać bezpiecznego schronienia w Polsce. Zaś do wielokrotnego dyrektora sportowego GZB Igora Łobaczova kierujemy słowa przyjaźni i wiary, że choć dziś ma nieporównywalnie ważniejsze sprawy, to wierzymy, że jeszcze niejeden raz poprowadzi balony po krośnieńskim niebie. Do zobaczenia Igor - pisze zarząd Fundacji Otwartych Ser.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?