KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Palisady - jakie jest ich zastosowanie? Gdzie kupić w Krośnie?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Palisada ogrodowa to element małej architektury, który najczęściej produkowany jest z betonu. Materiał ten zapewnia wytrzymałość oraz stanowi gwarancję odporności na wszystkie zewnętrzne czynniki – od atmosferycznych, po mechaniczne – a tym samym daje wiele możliwości aranżacyjnych. Do czego wykorzystać produkty tego typu?

REKLAMA


Podstawowa rola palisady

Pojedyncze palisady betonowe z wyglądu przypominają słupki, których głównym zadaniem jest oddzielanie poszczególnych stref w ogrodzie. Z ich pomocą możesz efektownie zwieńczyć taras, ustabilizować powierzchnię wyłożoną kostką brukową oraz umocnić skarpy, by nie osuwała się z nich ziemia. Ten rodzaj muru oporowego stanie się nie tyle praktycznym, ile estetycznym narzędziem do aranżacji posesji.

Na taras i nie tylko

Przy pomocy palisady wyznaczysz granice tarasu, akcentując w ten sposób strefę przeznaczoną do relaksu. Te efektowne murki, ułożone jeden obok drugiego, odegrają taką samą rolę w przypadku rabaty kwiatowej, skalniaka czy chodnika.

Wykorzystasz je od oddzielania poszczególnych przestrzeni – np. trawy i ścieżek ogrodowych. Pamiętaj, by dobrać ich design do charakteru pozostałych elementów. Jeśli stawiasz na nowoczesność, wybierz rozwiązania Bruk-Bet Meander®, które w przekroju przypominają koło z częściowym wcięciem o takim samym promieniu. Możesz też sięgnąć po warianty ściany Abakus czy alternatywy Trawertyn, które do złudzenia przypominają szlachetne kamienie.

Ogrodowy kompas

Palisada stanie się też ogrodowym kompasem, przy pomocy którego wyznaczysz ścieżki w ogrodzie. Ich użycie zwiększy stabilność powierzchni utwardzonej betonową kostką czy płytami oraz wpłynie na estetyczny odbiór całości.

Odpowiedni materiał oraz jego kształt i kolor będą determinować charakter posesji – mogą efektownie wtapiać się w aranżację lub być elementem kontrastu, który doda realizacji charakteru.

Zamiast obrzeża

Jeśli planujesz w ogrodzie montaż obrzeży, możesz zastąpić je palisadami! Zdadzą egzamin jako element ograniczenia zabudów, utwardzanych nawierzchni podjazdu do garażu, zjazdów, stref pieszych oraz zejść. Sprawdzą się też jako stylowe obrzegowania powierzchni bocznych schodów ogrodowych, zapewniając nie tylko stylowy rezultat, lecz także bezpieczeństwo.


Palisada inaczej

Palisady ogrodowe pozwalają na kreatywność! Produkty możesz zastosować do realizacji zupełnie nieoczywistych pomysłów. Prostokątne rozwiązania Nosalit® mogą stać się bazą siedzisk i ławeczek ogrodowych, a także stołu, który posłuży do grillowania pod chmurką. Z pomocą minimalistycznych rozwiązań Novator® zbudujesz stylowe betonowe donice, a przy użyciu elementów murowych Abakus od Bruk-Bet zaaranżujesz modne pionowe ściany działowe. W tym przypadku ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

Gdzie kupić palisady betonowe w Krośnie?

Zapraszamy do autoryzowanego punktu sprzedaży Bruk-Bet:

POL-BUD Firma Handlowo-Usługowa Anna Zajdel
ul. Składowa 1, 38-400 Krosno
tel. 13 420 24 88, 515 098 545

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?