KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

I zasypało

altIntensywne opady śniegu paraliżują miasto. Mieszkańcy brodzą w śniegu lub poruszają się po jezdniach ponieważ większość chodników nie jest odśnieżona. Mało kto ośmielił się ruszyć dziś swój samochód. Złe warunki atmosferyczne panują od wczoraj od godziny 14:00. Na drogach, przybywa coraz więcej śniegu, a wraz z nim błoto. Ulice zostały przewężone przez zaspy. Nadal nie wiemy czy śnieg będzie wywożony z miasta. Tymczasem nie przestaje padać.

REKLAMA


 Na całym obszarze nadal obserwuje się i przewiduje wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 cm/12h, a w terenach podgórskich od 10 do 20 cm/12h. – informuje asp. Marcin Kijowski z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krośnie.

W odśnieżaniu miasta bierze udział obecnie cały sprzęt KROeko. Pracują także podwykonawcy. Ściągany śnieg z ulic nie mieści się już na poboczach, drogi stają się węższe. Tworzą się ogromne zaspy. Pracujemy cały czas. Odśnieżamy chodniki, schody, przystanki. Staramy się aby wszystkie drogi były przejezdne, w chwili obecnej nie ma kłopotu z drogami głównymi. Zablokowana była jedynie chwilowo ulica Maczka, ale powodem był zakopany samochód. Gorzej jest z bocznymi ulicami, parkingami osiedlowymi, wjazdami. Niestety w kwestii osiedli nie jesteśmy wstanie nic zrobić, zajmuje się tym już zarządca Spółdzielni Mieszkaniowej. – powiedział dyżurny MPGK.

alt

Warunki na drogach są trudne, staramy się na bieżąco odśnieżać wszystkie odcinki, w pierwszej kolejności te najbardziej uczęszczane – zapewnia J. Pelczar. Reagujemy także na wszystkie interwencje od mieszkańców i w miarę możliwości i aktualnie panujących warunków wysyłamy sprzęt na nieprzejezdne drogi.

W powiecie działa specjalny numer alarmowy czynny całą dobę: 13 43 300 20, pod który można dzwonić by informować drogowców o konieczności odśnieżenia konkretnej drogi.

alt

Na dalszą część dnia przewiduje się słabe opady śniegu, nadal pochmurno. Ciśnienie nie powinno przekraczać 975 hPa, wiatr 4 m/s południowo-wschodni. Temperatura od 0 do -1, (odczuwalna około -6 st.).

W tej temperaturze śnieg jest ciężki i lepki co utrudnia odśnieżanie chodników, wjazdów na posesje czy odkopanie samochodu na parkingu.

alt

Coraz grubsza warstwa śniegu i lodu może powodować zagrożenie dla dachów. Silne opady śniegu mogą poczynić się do uszkodzeń linii energetycznych. Jeśli nie ma takiej potrzeby, lepiej nie wyjeżdżać na drogi w czasie śnieżyc.

Piotr Dymiński, Mateusz Głód
Foto: Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński, Mateusz Głód

5 komentarzy

 • Mef

  Taaa... pożądna zima jak ktos ma garaż to ma spoko odwali snieg i ma reszte gdzies..., a jak ktos mieszka w bloku to walczy o miejsce parkingowe, ktore trudno nazwac wowczas parkingiem, jedno wielkie iglo

  Zgłoś nadużycie Mef niedziela, 14, luty 2010 17:30 Link do komentarza
 • dżekson

  jakie znów globalne ocieplenie?.. już parę miesięcy temu hakerzy włamali się i wszystko się wydało że to jedna wielka afera żeby tylko zbić kasę ;p
  przecież wszędzie teraz wkoło takie akcje ;)

  wreszcie porządna zima ^^

  Zgłoś nadużycie dżekson niedziela, 14, luty 2010 17:26 Link do komentarza
 • gp

  i wreszcie mamy zimę jak dawniej, dziś z podjazdu do garażu odśnieżałem 30cm warstwę śniegu.

  Zgłoś nadużycie gp niedziela, 14, luty 2010 16:33 Link do komentarza
 • jojo18

  To przez EL Ninio on tak zmienia pogode na całym świecie. A globalne ocieplenie co to jest wogole, zawsze tak było że raz cieplej a raz zimniej. teraz tez tak jest bd cieplej by poznije znowu było zimniej.

  Zgłoś nadużycie jojo18 niedziela, 14, luty 2010 15:48 Link do komentarza
 • Hauer

  I gdzie to globalne ocieplenie ??

  Zgłoś nadużycie Hauer niedziela, 14, luty 2010 13:58 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?