KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Droga do rozwoju Krosna. Miasto uzyskało wsparcie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Krosnu przyznano 20 mln zł z rezerwy rządowej na realizację kolejnego odcinka Drogi G. To dosłownie "droga do rozwoju Krosna", o czym mówi zastępca prezydenta Krosna, Tomasz Soliński.

REKLAMA


20 milionów z rządowej rezerwy, to "największy kawałek tortu", który został podzielony między samorządy. Kolejne 20 mln zł Krosno zabezpieczyło już we własnym zakresie. Na co będą przeznaczone te środki? Miasto chce wybudować kolejny odcinek Drogi G, w tym dwa kosztowne wiadukty. To fragment, który połączy DK28 i tereny handlowe przy ul. Bieszczadzkiej (okolice Centrum Handlowego VIVO!) z ul. Sikorskiego.

Miliony na drogę w szczere pola?

Nic z tych rzeczy. To strategiczna inwestycja, o czym mówi zastępca prezydenta Krosna, Tomasz Soliński.

- Już dziękowałem publicznie za pomoc posłowi Piotrowi Babinetzowi, ale i przy tej okazji chciałbym podkreślić, że wspiera nas w staraniach o środki inwestycyjne - mówi zastępca prezydenta Krosna. Następnie wyjaśnia jakie znaczenie ma ta konkretna inwestycja. - To niespełna 700 metrowy odcinek, ale jest to kontynuacja istniejących rozwiązań drogowych. To jest niezwykle istotny fragment ze względu na obiekty handlowe generujące duży ruch - podkreśla Tomasz Soliński.

Miasto może jednak liczyć na korzyści w związku z realizacją inwestycji. - To jest inwestycja prorozwojowa. Patrzymy na to w ten sposób, że te 20 milionów złotych się zwróci. To trzeba widzieć w szerszym kontekście i perspektywie długofalowej - przekonuje Tomasz Soliński.

Jaki jest ten szerszy kontekst?

Jest to obszar aktywności mieszkaniowej i gospodarczej.

- Te tereny się otworzą z uwagi na skomunikowanie oraz uzbrojenie. Nasze działanie sprzyja rozwojowi potencjału podatkowego, każde nowe przedsięwzięcie na tym obszarze będzie przynosiło wpływy do budżetu miasta przez lata i tworzyło nowe miejsca pracy. Wraz z inwestycją doprowadzamy infrastrukturę, wszystkie sieci niezbędne do inwestowania - podkreśla Tomasz Soliński.

Stwierdza przy tym, że oprócz bezpośrednich korzyści takich jak wpływy podatkowe od nieruchomości oraz udział gminy w CIT i PIT, będą też korzyści pośrednie, takie jak nowe miejsca pracy, zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej i tym samym zatrzymanie odpływu mieszkańców i przyciągnięcie nowych ludzi do miasta. To w zamierzeniach samorządu ma przełożyć się na szeroko rozumiany rozwój całego miasta Krosna.

 • autor: Piotr Dymiński

3 komentarzy

 • Gajowy

  Z Sanokiem i Jasłem ? Tak masz rację. Ale jakbyśmy porównywali z Tarnobrzegiem Mielcem i Stalową to już niekoniecznie.

  Zgłoś nadużycie Gajowy środa, 15, czerwiec 2022 19:18 Link do komentarza
 • Krosnianin2

  @gajowy. - porównaj sobie inwestycje z Jasła czy Sanoka do Krosna.
  Nie jest przypadkiem że rano samochody kotłują się przy wjazdach do Krosna a po południu przy wyjeździe.
  Inwestycje widać ale zawsze chciałoby się więcej co jasne.

  Zgłoś nadużycie Krosnianin2 niedziela, 12, czerwiec 2022 14:14 Link do komentarza
 • Gajowy

  Redaktorze,
  Tę nowomowę o inwestycjach, rozwoju, nowych miejscach pracy słyszę od 15 lat. Jak zapytasz o konkret to opowiadają o szerszym kontekście. A jak faktycznie jest - każdy widzi. Ludzi ubywa bo wyjeżdżają za pracą i lepszym życiem.

  Zgłoś nadużycie Gajowy piątek, 10, czerwiec 2022 07:14 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?