KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnianka kończy 100 lat

Krośnianka kończy 100 lat Fot. archiwum UM Krosno

Pani Anna Laba, 17 lipca kończy 100 lat. Swoje urodziny świętowała już w piątek  (15 lipca) w gronie najbliższych – wnuczki i prawnuka oraz mieszkańców DPS1. Tradycyjnie,  szanowną jubilatkę odwiedził prezydent Krosna Piotr Przytocki, życząc jej przede wszystkim dużo zdrowia.

REKLAMA


Pani Anna Laba urodziła się 17.07.1922 r. we Wrocance k. Tarnowca. Wiele lat mieszkała z rodziną w Chlebnej (gm. Jedlicze) i pracowała jako listonosz. Jubilatka jest wdową, ma dwie córki, jedną wnuczkę i 5-letniego prawnuka.


Fot. archiwum UM Krosno

Od 20 lat (dokładnie od 27.06.2002 r.) Pani Anna mieszka w Domu pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury 4a w Krośnie. Od początku dała się poznać jako pogodna i bardzo towarzyska osoba. Szybko nawiązała przyjaźnie z innymi mieszkańcami Domu, angażowała się w pomoc mniej sprawnym kolegom.

Pasją Pani Anny jest pielęgnowanie roślin doniczkowych, swój pokój udekorowała kolorowymi kompozycjami kwiatowymi. Lubi ludowe i biesiadne piosenki. W przeszłości dużo robiła na drutach.

Wnuczka wspomina, że Pani Anna zawsze dobrze radziła sobie w kuchni. Jej specjalnością jest tradycyjna polska kuchnia, w szczególności gołąbki i pierogi.

  • autor: / źródło: UM Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?