KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas przygotowań do dnia Wszystkich Świętych

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas przygotowań do dnia Wszystkich Świętych Fot. archiwum KMP Krosno

Zbliża się 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, a z nim częstsze wizyty na cmentarzach i wyjazdy na groby bliskich. Zajęci porządkowaniem grobów czy przygotowaniami do wyjazdów, zapominamy o podstawowym zasadach bezpieczeństwa. Policja apeluje o zachowanie większej ostrożności. Zadbajmy również o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów podczas wyjazdów.

REKLAMA


Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych niesie ze sobą szereg przygotowań. To przede wszystkim porządkowanie nagrobków bliskich osób czy zakupy zniczy. Często pozostawiamy wówczas torebki, saszetki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednich nagrobkach lub na ławeczce obok grobowca. Osoba zajęta porządkowaniem nagrobka, nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja. Dlatego Policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać, pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy.

Na cmentarzu, zwracajmy uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które wydaje się, że przebywają tam bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, poinformujmy o tym pracowników cmentarza lub Policję.

Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków. W związku ze zwiększonym ruchem w obrębie cmentarzy zachowajmy szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierujących, jak i pieszych.

Podczas spotkań przy grobach bliskich nie zapominajmy o naszych dzieciach. Odwiedzając groby, spotykamy się z krewnymi czy znajomymi. Dzieci nie zawsze są zainteresowane tematami naszych rozmów - szukają sobie w tym czasie innych zajęć. Chwila nieuwagi wystarczy, aby w tłoku, wśród grobów dziecko się zgubiło.

Pamiętajmy:

- zwracajmy uwagę na „sztuczny tłok” i zamieszanie wokół nas w sklepie, autobusie czy w innym miejscu,

- jeśli mamy przy sobie większą ilość pieniędzy, unikajmy zatłoczonych autobusów. Lepiej poczekać kilka minut na następny autobus, niż zostać okradzionym. W pociągu, autobusie nie pozostawiajmy portfela czy dokumentów bagażu bez nadzoru.

Wyjeżdżając pomyślmy o zabezpieczeniu mieszkania i mienia:

- przed zamknięciem mieszkania sprawdźmy wszystkie media, czy odłączyliśmy urządzenia elektryczne i gazowe, z których korzystamy na co dzień,

- sprawdźmy, czy okna pozostawiamy zamknięte,

- opróżnijmy skrzynki pocztowe, aby jak najmniej wskazywało, że może nie być nas w domu,

- poprośmy sąsiada, aby doglądnął mieszkania, a sami nie odmawiajmy również tej przysługi naszym sąsiadom,

- w pustym domu lub mieszkaniu nie zostawiajmy większych sum pieniędzy i kosztowności.

  • autor: / źródło: KMP Krosno, (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?