KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno przygotowuje plan adaptacji do zmian klimatu. Weź udział w ankiecie

Krosno przygotowuje plan adaptacji do zmian klimatu. Weź udział w ankiecie Fot. Tomasz Okoniewski / FB: Korczyna i okolice - dawniej i dziś

Zmieniający się klimat stawia przed nami szereg wyzwań. Fale upałów, susze i odczuwalny wzrost temperatur, z drugiej strony gwałtowne nawałnice, burze, które powodują lokalne podtopienia, a nawet powodzie. Jakby tego było mało obserwujemy spadek bioróżnorodności i zauważalny wzrost zachorowalności na pewne choroby, to wszystko dowody transformację klimatu. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać tych zmian, ale możemy się do nich przygotować.

REKLAMA


Cel - jak najlepsze przygotowanie się na zmiany

Przystosowanie do zmian klimatu jest procesem długim i bardzo złożonym. Jeśli do nieuchronnych zmian podejdziemy "z głową", to nasze zaplanowane działania zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz komfortu życia nam mieszkańcom ale i użytkownikom miasta.

Razem zaplanujmy nasze działania

Rozpoczęliśmy już prace nad opracowaniem "Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Krosna", ale wiemy, że jako mieszkańcy też bardzo wnikliwie obserwujecie zachodzące zmiany. Dlatego chętnie poznamy Wasze spostrzeżenia. Dla ułatwienia i pewnego usystematyzowania naszych wspólnych opinii udostępniamy ankietę i zapraszamy do udziału w badaniu. W ankiecie znajdziecie kilka pytań dotyczących obserwowanych zmian klimatu oraz możliwości adaptacji do ich skutków.

Weź udział w ankiecie, możesz ją wypełnić do 8 listopada br. Link do ankiety - tutaj. Ankieta jest anonimowa. Jej wyniki wykorzystamy do statystycznego opracowania dokumentu.

Opracowanie "Planu adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Krosna" realizowane jest w ramach projektu pn. "Krosno – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast POPT 2014-2020" współfinansowanego w 85% ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz w 15% z budżetu państwa.

  • autor: (umk), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?