KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowe usługi czekają na Ciebie na e-US

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała podatnikom jeszcze więcej nowych usług, dzięki którym wszyscy mamy możliwość załatwienia jeszcze większej ilości spraw online bez wychodzenia z domu na dowolnym urządzeniu.

REKLAMA


Oto lista niektórych dostępnych usług w e-Urzędzie Skarbowym:

- Zaświadczenia - otrzymaj zaświadczenie o wysokości dochodu oraz o niezaleganiu w podatkach. Wystarczy wypełnić prosty wniosek a otrzymamy zaświadczenie bezpłatnie i elektronicznie, nawet w kilka sekund.

- Zgłoszenie ZAP-3 - jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej zaktualizuj swoje dane w zakresie adresu zamieszkania lub numeru rachunku bankowego aby jeszcze szybciej otrzymać zwrot podatku.

- Pismo ogólne - wyślij pismo do Urzędu w dowolnej sprawie.

- Wniosek o stwierdzenie nadpłaty - wyślij wniosek i otrzymaj zwrot nadpłaconego podatku.

- Czynny żal - złóż zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego.

- Wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań - wskaż należność, na którą Urząd zaliczy Ci nadpłatę lub zwrot.

- Mikrorachunek podatkowy - wygeneruj indywidualny rachunek podatkowy, na który wpłacisz swoje zobowiązania podatkowe PIT, CIT i VAT.

- Pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji podatkowych wysyłanych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (UPL-1 i OPL-1) - wyślij wniosek o ustanowienie, aktualizację lub odwołanie pełnomocnictwa.

- A już od 15 lutego złóż swoje zeznanie podatkowe za 2022 r.

W e-Urzędzie Skarbowym przydatne narzędzia znajdą dla siebie również przedsiębiorcy:

- Zawiadomienie ZAW-NR - zgłoś zapłatę na inny rachunek niż w wykazie podatników VAT.

- e-mikrofirma - jako przedsiębiorąca wystawiaj i zapisuj faktury krajowe, stwórz ewidencję VAT oraz generuj pliki JPK_VAT i JPK_FA.

- Płatność on-line - opłacaj swoje należności (w zakresie PIT, CIT, VAT, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn, karty podatkowej, opłaty skarbowej oraz mandatów) i korzystaj z dostępu do historii płatności i informacji o ich statusie.

Umów się na wizytę w urzędzie

W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie należy pamiętać, że jest ona możliwa po wcześniejszym umówieniu się i rezerwacji terminu i godziny. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie wizyta.podatki.gov.pl. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.

Nie potrzebujesz umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym. Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące złożonego dokumentu - umów wizytę na podatki.gov.pl.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?