KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: Cena za odpady - bez zmian

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Wysokość opłat za śmiecie w Krośnie pozostaje  bez zmian, miesięcznie 30 zł za osobę. W tym roku nie dostaniemy do domów tradycyjnych papierowych blankietów z informacją o obowiązujących stawkach.

REKLAMA


Opłata pozostaje taka sama jak ustalono w drugiej połowie zeszłego roku. Osoby kompostujące bioodpady w przydomowym kompostowniku nadal korzystają z ulgi i płacą mniej o 2 zł, czyli 28 zł za osobę miesięcznie.

Gdzie zapłacisz za śmieci bez prowizji?

Tradycyjnie możesz zapłacić za śmieci bez prowizji w kasie Urzędu Miasta przy ul. Ks. Stanisława Staszica 2, w dwóch oddziałach banku Pekao S.A. w Krośnie:

- przy ul. Powstańców Warszawskich 3,
- przy ul. Bieszczadzkiej 5.

Przypominamy! Od 1 lutego w głównym budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a NIE MA już punktu kasowego banku.

WAŻNE! Jeśli będziesz płacić w urzędowej kasie lub w banku, weź ze sobą rachunek z ubiegłego roku. To znacznie przyspieszy obsługę i skróci czas oczekiwania w kolejce.

Nie trać czasu i nie stój w kolejce - zapłać przelewem

Nie masz czasu na czekanie w kolejce do kasy? Sprawdź swój rachunek (blankiet) z ubiegłego roku, może nawet o tym nie wiesz, ale jest na nim indywidualny rachunek bankowy przypisany do Twojego nazwiska. Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, to na ten właśnie numer konta możesz wpłacać opłatę za śmieci przelewem.

Jest też jeszcze jeden sposób na uniknięcie wizyty w urzędzie czy w banku. Wystarczy wejść na stronę e-Płatności  i zapłacić przez Internet.

Wybierając to rozwiązanie masz dwie opcje:

- zapłacić bez konieczności logowania się w systemie (tę opcję znajdziesz w pasku narzędzi na górze strony) - do płatności wystarczy wpisać numer kodu kreskowego, który jest na Twoim papierowym blankiecie i potwierdzić, że nie jesteś robotem,

- zalogować się przy pomocy profilu zaufanego (jeśli go posiadasz) i wybrać właściwą należność uregulować wpłatę. W tym przypadku po zalogowaniu się do systemu zobaczysz też inne swoje zobowiązania tj. podatek od nieruchomości lub gruntu, rolny i opłatę za śmieci.

Terminy płatności poszczególnych rat:
- rata I: płatna do 15 marca,
- rata II: płatna do 15 maja,
- rata III: płatna do 15 września,
- rata IV: płatna do 15 listopada.

Pamiętaj! Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zależy od faktycznej liczby osób zamieszkujących nieruchomość. Dlatego też każda zmiana związana z liczbą osób, ma wpływ na wysokość tej opłaty. Zmiany osobowe zgłoś do 10 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zaistniała zmiana. Konieczne jest wtedy ponowne wypełnienie i złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Wydziale Komunalnym, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami UM Krosna. Zmieniona opłata obowiązuje od tego miesiąca, w którym nastąpiła zmiana.

  • autor: (umk), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?