KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Urzędnicy dostarczą Krośnianom decyzje podatkowe

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Grafika: pexels.com

Od 15 lutego pracownicy krośnieńskiego Urzędu Miasta dostarczą do naszych domów nakazy podatkowe, czyli decyzje o wysokości podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego za rok 2023. Nakazy będą dostarczane do mieszkańców do końca lutego br.

REKLAMA


Podatki dostarczą urzędnicy

Osoby, które dostarczą nam nakazy płatnicze to nie są przypadkowi ludzie, to urzędnicy upoważnieni przez Prezydenta Miasta Krosna. Jeśli masz jakichkolwiek wątpliwości czy obawy, możesz w każdej chwili zweryfikować to upoważnienie w urzędzie.

Właściciele psów mają czas do końca marca

Właścicielom psów przypominamy o opłacie za posiadania psa. Jest to należność, którą płacimy raz w roku. Powinniśmy to zrobić w pierwszym kwartale roku, czyli do 31 marca chyba lub w ciągu miesiąca od momentu kiedy staniesz się szczęśliwym posiadaczem czworonoga.

Jeśli Twój pies nie ma wszczepionego mikroprocesora chipa opłata wynosi 100 zł, a jeżeli ma wszczepiony mikroprocesor (chip) kwota jest mniejsza o połowę, czyli 50 zł od 1 psa.

Płacisz w kasie albo w banku - weź ze sobą wydruki

Każda decyzja podatkowa ma indywidualny numer rachunku bankowego i kod kreskowy. Jeżeli masz więcej niż jeden nakaz, zwróć uwagę, że każdy z nich ma inny numer rachunku bankowego. Dlatego ważne jest, żeby wybierając się do banku czy urzędu zabrać ze sobą wszystkie wydruki. W kasie urzędu znacznie przyspieszy to obsługę i skróci czas oczekiwania w kolejce, a bez tego druku nie zapłacisz podatku w banku.

Płatność kartą czy gotówką

Zarówno w banku jak i w urzędowej kasie możesz płacić jak Ci wygodnie gotówką lub kartą. Aby skrócić czas oczekiwania w kolejkach zachęcamy do płatności kartą.

Gdzie zapłacisz podatek bez prowizji?

Tradycyjnie możesz zapłacić podatek bez prowizji w kasie Urzędu Miasta przy ul. Ks. Stanisława Staszica 2 i w dwóch oddziałach Banku Pekao S.A. w Krośnie:

- przy ul. Powstańców Warszawskich 3,
- przy ul. Bieszczadzkiej 5.

Dodatkowy punkt kasowy w urzędzie na ul. Lwowskiej (parter)

Jak już informowaliśmy, w głównym budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a, od lutego nie ma już punktu kasowego banku. W związku z tym, postanowiliśmy, na czas płatności podatków, uruchomić w tym miejscu dodatkowy punkt kasowy, który będzie działał od w okresie od 16 lutego do 15 marca.

Punkt kasowy będzie czynny:
- poniedziałek - czwartek w godz. 7.30 - 14.30,
- piątek w godz. 7.30 - 13.30.

Nie masz czasu i nie chcesz stać w kolejce - zapłać przelewem

Nie masz czasu na czekanie w kolejce do kasy? Sprawdź swój nakaz i na widoczny na nim rachunek bankowy zrób odpowiedni przelew. Jeśli masz kilka decyzji powtarzasz te same czynności i płacisz kolejny przelew. Pamiętaj! Każda decyzja ma inny numer rachunku.

Jest też jeszcze jeden sposób na uniknięcie wizyty w urzędzie czy w banku. Wystarczy wejść na stronę e-Płatności i zapłacić przez Internet.

Wybierając to rozwiązanie masz dwie opcje:

- zapłacić bez konieczności logowania się w systemie (tę opcję znajdziesz w pasku narzędzi na górze strony) - do płatności wystarczy wpisać numer kodu kreskowego, który jest na Twoim papierowym blankiecie i potwierdzić, że nie jesteś robotem,

- zalogować się przy pomocy profilu zaufanego (jeśli go posiadasz), wybrać właściwą należność i uregulować wpłatę. W tym przypadku po zalogowaniu się do systemu zobaczysz też inne swoje zobowiązania tj. opłatę za śmieci, opłatę od posiadania psa (o ile go posiadasz) itp.

  • autor: (umk)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?