KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wnioskują o Budżet Obywatelski

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W marcu 2023 roku okazało się, że uchwały dotyczące zawieszenia budżetu obywatelskiego "na jeden rok", funkcjonują niezgodnie z zadeklarowaną intencją i przekonaniem radnych, którzy wspomniane uchwały podjęli w głosowaniu. W efekcie konsultacje Budżetu Obywatelskiego w Krośnie zawieszone są nie na rok, a na aż dwa lata!

REKLAMA


O sprawie stało się głośno po marcowej sesji Rady Miasta Krosna, zobacz: Budżet obywatelski zawieszono na dwa lata

Przypominamy: Zgodnie z zapewnieniami przedstawionymi przez przedstawicieli prezydenta w dniu 30 czerwca 2022 roku, celem uchwał było zawieszenie konsultacji Budżetu Obywatelskiego w Krośnie "na jeden rok". Wypowiedzi panów Dariusza Pniaka i Daniela Bieszczada na ten temat są uwiecznione na nagraniu z sesji i bardzo wyraźne. Na nagraniu z sesji 30 czerwca uwiecznione są też wypowiedzi radnych: Roberta Hanuska i Zbigniewa Kubita, którzy zadeklarowali, że dają wiarę wyjaśnieniom i zapewnieniom urzędników.

Tymczasem podczas sesji w marcu 2023 roku, Pan Prezydent Piotr Przytocki, poinformował, że na mocy uchwał z ubiegłego roku (Nr XLVIII/1363/22 i Nr XLVIII/1364/22), konsultacje budżetu obywatelskiego zawieszone są na dwa lata.

Oznacza to, że uchwały aktualnie funkcjonują niezgodnie z intencją deklarowaną podczas przedkładania projektów i w dyskusji przed ich przyjęciem w głosowaniu.

Należy podkreślić, że uchwały przyjęto przewagą zaledwie jednego głosu, a co najmniej dwóch radnych zostało wprowadzonych w błąd "wyjaśnieniami" urzędników (wiemy o tym ze wspomnianych ich wypowiedzi podczas sesji).

- Wobec powyższego zwróciłem się do Wysokiej Rady o zmianę uchwał w taki sposób, żeby przywrócić konsultacje Budżetu Obywatelskiego w 2023 roku, tak nie doszło do zawieszenia konsultacji na dwa lata, skoro intencją przy podejmowaniu uchwał było zawieszenie "tylko na rok" - mówi Piotr Dymiński z Fundacji Pasjonauci.

  • autor: / źródło: Pasjonauci

1 komentarz

  • stary dziad

    Trzeba trzymać sztamę z PiSiorami, to budżet się polepszy. A, że prezydent ze swoją świtą zakochany w Platformie, to "piniendzy ni ma i nie będzie."

    Zgłoś nadużycie stary dziad środa, 17, maj 2023 13:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?