KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przyjemna pogodowa monotonia trwa. Weekend również będzie słoneczny i ciepły

Babiego lata ciąg dalszy. Zmian w pogodzie na razie nie widać. Babiego lata ciąg dalszy. Zmian w pogodzie na razie nie widać. Fot. PixaBay

Pozostajemy w obszarze wyżu, w blokadzie Omega - kształt tej greckiej litery przyjmują już nie tylko pole ciśnienia, ale i trajektorie wsteczne napływu mas powietrza. Ten stan rzeczy nie zmieni się w najbliższych dniach, które - tak jak poprzednie i dzisiejszy - zapowiadają się słonecznie i ciepło. Pod koniec tygodnia, tak jak i nad resztę kraju, dotrze do nas powietrze zwrotnikowe, oczywiście znacznie przetransformowane, ale i tak czuć się będziemy niemal jak w pełni lata. Zrobi się gorąco, w niedzielę temperatura maksymalna nieznacznie przekroczy 25°C.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (7/8 września 2023) pozostaniemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Litwy nad Białoruś. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra, nad ranem umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (8 września 2023) pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Wschodniej. Nadal napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, wieczorem bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1024 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (8/9 września 2023) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się również napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Nad ranem silne zamglenia, a lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, gdzieniegdzie do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (9 września 2023) wpływ na pogodę w dalszym ciągu mieć będzie wyż znad Europy Wschodniej. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe. Rano zanikające mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem wschodni i północno-wschodni. Widzialność w porannych mgłach bardzo słaba, potem szybko poprawi się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1023 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10 września 2023) sytuacja baryczna nie ulegnie większej zmianie. Nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i pozostanie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (10 września 2023) pogodę kształtować będzie wyż znad Białorusi. Z południowego zachodu napływać zacznie gorące i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe, wieczorem bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1022 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?