KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ołtarz z wizyty Jana Pawła II w Krośnie wykorzystany podczas beatyfikacji Rodziny Ulmów

Ołtarz z wizyty Jana Pawła II w Krośnie wykorzystany podczas beatyfikacji Rodziny Ulmów Fot. BP KEP

W czasie Mszy św. beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów wykorzystane zostały ołtarz oraz ambona, przy których liturgię sprawował w czerwcu 1997 r. św. Jan Pawel II podczas swojej wizyty w Krośnie.

REKLAMA


10 września 2023 roku odbyła się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci - polskiej rodziny, która 24 marca 1944 roku, w wyniku donosu, została zamordowana przez Niemców za udzielanie pomocy Żydom.


Fot. BP KEP

Ołtarz, przy którym została odprawiona w niedzielę w Markowej msza beatyfikacyjna rodziny Ulmów, był używany podczas wizyty papieża Jana Pawła II w Krośnie w 1997 r. Papież kanonizował wówczas św. Jana z Dukli, koronował także trzy wizerunki Matki Bożej z Haczowa, Jaślisk i Wielkich Oczu oraz poświęcił kościół św. Piotra i św. Jana z Dukli.


Fot. BP KEP

Ołtarz i ambonę przywieziono z Krosna z kościoła pw. św. Piotra i Jana z Dukli, którego konsekracji osobiście dokonał Jan Paweł II podczas wizyty w naszym mieście.

- Na co dzień ołtarz znajduje się w krośnieńskim sanktuarium św. Jana Pawła II - mówił podczas konferencji prasowej ks. Wojnarowski, który odpowiadał m.in. za przygotowanie ołtarza, jego wystrój oraz relikwiarz podczas beatyfikacji Rodziny Ulmów.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?