KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uszkodzone krawężniki przy ul. Zielonej naprawi inwestor

Uszkodzone krawężniki przy ul. Zielonej naprawi inwestor Fot. KrosnoCity.pl

Przy ul. Zielonej w Krośnie prowadzona jest inwestycja - budowa obiektu wielorodzinnego. Wykonawca dojeżdżający na posesję prowadzonej inwestycji bezpośrednio z drogi gminnej przejeżdża przez obniżone krawężnik.

REKLAMA


Przy ul. Zielonej, w  wyniku prowadzonych robót z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu, krawężniki zostały uszkodzone. Powstaje tam budowa obiektu wielorodzinnego. O naprawę uszkodzeń zapytaliśmy krośnieński urząd miasta.

O sprawie pisaliśmy tutaj: Inwestycja przy Zielonej i uszkodzone krawężniki

Czy za wymianę uszkodzonych krawężników odpowie wykonawca/inwestor? Czy miasto kontroluje stan infrastruktury drogowej, przy której prowadzone są tego typu inwestycje?

- Zarządca drogi na bieżąco prowadzi objazdy dróg i na bieżąco kontroluje stan dróg przy których prowadzone są inwestycje. W przypadku ul. Zielonej i prowadzonej tam budowy znany jest fakt uszkodzenia krawężników. Wykonawca/inwestor realizowanej inwestycji odpowiada za uszkodzenia i zobowiązany jest ich naprawy na własny koszt. Wykonawca zobowiązał się, że po zakończeniu inwestycji prace naprawcze zostaną wykonane - informuje Wydział Drogownictwa UM Krosna.

- Dodatkowo wyjaśniamy, że utrzymanie zjazdów należy do właściciela gruntu przyległego do drogi – użytkownika zjazdu zgodnie z art. 30 ustawy o drogach publicznych (t. j. Dz. U. 2023 r., poz. 645 z późn. zm.). Za niewywiązywanie się z ww. obowiązku właściciel lub użytkownik ponosi odpowiedzialność na podstawie art. 102 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2119) - dodaje Wydział.

  • autor: Mateusz Głód

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?