KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jesiennych porządków ciąg dalszy

Jesienne lisciaste porządki w KrośnieUwaga mieszkańcy! Urząd Miasta Krosna zapłaci za usunięcie z Waszych posesji „zielonych odpadów” – zgrabionych liści, trawy i drobnych gałęzi. To kolejny element prowadzonej w Krośnie akcji „Porządkujmy wspólny dom”. Na przełomie października i listopada w naszym mieście organizowana jest zbiórka odpadów, które zazwyczaj tworzą się podczas jesiennych, ogrodowych porządków.

REKLAMA


Suche liście trawa i gałęzie często są utylizowane „na własną rękę” lub stanowią spore „dociążenie” kubłów na śmieci. Od  25 października do dnia 14 listopada w zależności od warunków atmosferycznych, MPGK będzie nieodpłatnie odbierać zaworkowane odpady w dwóch turach - pierwsza  25 – 31 października, a druga -  3 – 14 listopada (zgodnie z ustalonym harmonogramem). Dzięki temu każdy będzie miał możliwość 2 krotnego pozbycia się zebranych odpadów.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska przy ul. Staszica 2, pokój nr 2, pod nr tel. 013 42 025 97 lub 013 43 661 83.

Mieszkańcy, którzy przyłączą się do akcji proszeni są o wystawienie zapełnionych i związanych worków przed posesją (jak najbliżej ulicy głównej) do godziny 7:30.  Odbierane będą tylko worki z odpadami ulegającymi biodegradacji. Zbiórka odbywać się będzie z ulic  i w terminach ujętych w harmonogramie. Uwaga! Worki nie będą odbierane z dróg bocznych i dojazdowych.

  • autor: UM Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?