Logo
Wydrukuj tę stronę

Orlik 2012

  • autor: Agnieszka Ginalska
  • środa, 22, październik 2008 10:42
  • wielkość czcionki - - + +
  • 4 komentarzy

Orlik 2012W ramach programu „Moje boisko Orlik 2012” w Krośnie powstanie nowy kompleks sportowy. Boisko ma powstać do końca roku przy ulicy Legionów. Krośnieński projekt znalazł się na 11 pozycji, wśród wytypowanych 30 najlepszych. Dzięki temu Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski ufunduje 66% inwestycji. Całość kosztów, to ok. 1 mln złotych.

REKLAMA


Obiekt powstanie przy ul. Legionów. Będzie ogólnodostępny, co umożliwi przeprowadzanie tam zajęć wychowania fizycznego, jak i własnych, sportowych inicjatyw. Będzie to otwarta dla wszystkich krośnian strefa rekreacji.

Image

Co wejdzie w skład kompleksu? To dwa boiska - jedno stricte piłkarskie, a drugie wielofunkcyjne, wraz z zapleczem sanitarnym i potrzebnym wyposażaniem: bramkami, wysokim ogrodzeniem, chorągiewkami, koszami i siatkami. Nie może się ich doczekać szczególnie młodzież z Krosna i okolic. Zyska kolejne miejsce w pełni przystosowane do gier zespołowych. Orlik 2012 to dla nich uatrakcyjnienie oferty wychowania fizycznego, a przede wszystkim miejsce na własną, bezpieczną, rekreacyjną inicjatywę.

Agnieszka Ginalska
Foto. UM Krosno

 

  • autor: Agnieszka Ginalska
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021