Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno i wielka woda

altZostał przekroczony stan ostrzegawczy na rzece Wisłok i ma tendencję wzrostową – informuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krośnie. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin odnotowano wzrosty poziomu wody na dopływach rzeki Wisłok. Obecnie występują lokalne podtopienia, utrudniony jest przejazd ulicą Żółkiewskiego, gdzie zalany jest odcinek drogi.

 

REKLAMA 

Zalana jest również ulica Mostowa i Jeleniówka w dzielnicy Białobrzegi. Do kolejnych utrudnień doliczyć można nieprzejezdną ulicę Wisze, podtopienia występują na Asnyka oraz Żeromskiego, Ślączka. Zalanych zostało sporo piwnic oraz ogródków działkowych.

Mamy zdecydowanie dość deszczu na kolejne dwa miesiące. Kiedyś padało tydzień i były dopiero powodzie, teraz wystarczyły dwa dni… - mówi zmartwiona mieszkanka Krosna.

alt

Mieszkańcy ratują się jak mogą, ustawiają worki z piaskiem wzdłuż ogrodzeń i przy bramach wjazdowych do swoich posesji, gdzie z ulic wylewają się wodospady wody. W sprawie otrzymania worków z piaskiem należy dzwonić na numer kontaktowy 13 4320414 – informuje asp.sztab. Józef Bal ze Straży Miejskiej, Dyżurny Operacyjny MSK.

Nie wytrzymuje kanalizacja burzowa w wielu miejscach miasta studzienki są przepełnione i nie przyjmują nadmiaru wody. Na każdym osiedlu możemy znaleźć ulice z wielkimi kałużami, spowodowanymi nadmiarem wody niemieszczącej się w studzience.

alt

Dziś i jutro nadal będzie podnosił się poziom wody w dorzeczu górnej Wisły. Dalsze przewidywania synoptyków mówią o opadzie około 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy.

W związku z prognozowanymi w dalszym ciągu intensywnymi opadami deszczu w zlewni Wisłoki, Wisłoka i Sanu, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Na górskich dopływach Wisłoki, Wisłoka i Sanu możliwe przekroczenie stanów alarmowych. – informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie.

W stan gotowości zostały postawione siły i środki Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

Mateusz Głód
Foto: Łukasz Jaracz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj