KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosnoludki nauczą się pływać

Krosnoludek umie pływaćOd nowego roku rusza program „Krosnoludek umie pływać”.  Dzięki niemu pierwszoklasiści 2 razy w tygodniu będą mogli za darmo korzystać z basenu. Dzieci będą brały udział w zajęciach, które nauczą je pływać i bezpiecznie zachowywać się na basenach.  Lekcje będą się odbywać od lutego do grudnia 2009, w godzinach popołudniowych, we wszystkie dni tygodnia poza niedzielą. Wszystkie koszty pokryje budżet miasta.

REKLAMA


To nasz autorski, miejski program, którym chcemy objąć wszystkich uczniów klas pierwszych. Całość kosztować będzie 200 tys. zł,  póki co przeznaczymy na to pieniądze z miejskiej kasy, ale już pracujemy nad projektem o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu – mówi Bronisław Baran Zastępca Prezydenta.

Image


Generalnym celem programu jest powszechna nauka pływania. Wysyłamy właśnie ankiety do rodziców pierwszoklasistów z zapytaniem czy są zainteresowani możliwością bezpłatnej nauki pływania, w przypadku niskiej frekwencji zaprosimy na pływalnię uczniów starszych klas – dodaje Bronisław Baran.

To wspaniały sposób na zagospodarowanie czasu najmłodszych uczniów. Im szybciej dzieci nauczą się pływać, tym lepiej. Z wiekiem jest to coraz trudniejsze. Władze miasta wykazały się wspaniałą inicjatywą.

Agnieszka Ginalska
Foto: UM Krosno
  • autor: Agnieszka Ginalska

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?