Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przybywa wody w Wisłoku

Poziom wody w Wisłoku o godzinie 14 wynosił 5,21 m. To 41 cm ponad stan alarmowy. Wody powoli przybywa. Tendencja zwyżkowa jest spokojna jak poinformowano nas w Sztabie Zarządzania Kryzysowego. Możemy liczyć na ustabilizowanie sytuacji, pod warunkiem, że nie będzie padać.

REKLAMACo prawda na kolejne 2 dni prognozowane są opady, ale nie powinny być już tak intensywne. Sytuacja z poniedziałku nie powinna się powtórzyć. Mimo to strażacy w mieście nie prowadzą jeszcze wypompowywania wody z zalanych obiektów. Tłumaczą mieszkańcom, że  sytuacja uspokaja się, ale nie ma jeszcze pewności, że woda nie powróci.

Wciąż zamknięta jest ul. Zjazdowa zablokowana gruzem i ziemią po osunięciu się skarpy. Na razie zabezpieczono ulicę barierami drogowymi i płotkami, ponadto zorganizowano objazd przez ul. Piłsudskiego i Rynek.

Działania prowadzone są także w okolicznych gminach: Korczyna, Wojaszówka, Dukla, Rymanów i Jedlicze. Strażacy zabezpieczali obiekty przed wodą, usuwali zatory, udrażniali przepusty, a także wypompowywali wodę. Tam zadania wykonują głównie jednostki OSP.

O wiele gorsza jest sytuacja jest w innych częściach województwa. Strażacy z Krosna i powiatu krośnieńskiego wyruszyli z pomocą. Cztery zastępy strażaków OSP są w Mielcu, a 3 pomagają w Tarnobrzegu. W Mielcu działają 2 zastępy PSP z Krosna wyposażone między innymi w łódkę.  Jeden zastęp z Krosna jest już w Tarnobrzegu.

Przeczytaj także:
Krosno i wielka woda
Zalane ulice, zalane piwnice
Wisłok wrócił do koryta
Krajobraz po powodzi

Piotr Dymiński
Foto: Tomasz Zajdel, Piotr Dymiński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj