KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowe krośnieńskie MKS-y

Jeszcze w tym roku, pasażerowie krośnieńskich MKS-ów będą podróżować pięcioma nowymi autobusami. Ten nowoczesny tabor kosztował blisko 2,8 mln zł.  Aż 85% tej kwoty miasto pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

REKLAMAW Urzędzie Miasta Krosna została podpisana umowa pomiędzy Gminą Krosno a firmą Autosan S.A. na dostawę 5 nowych autobusów niskopodłogowych marki Autosan, typ M09LE „Sancity 9”. W imieniu Gminy umowę podpisał Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki natomiast firmę Autosan S.A. reprezentowali Prezes Zarządu – Adam Smoleń, Prokurent – Andrzej Ogrodnik oraz Specjalista ds. Sprzedaży Grzegorz Królicki.

Zakup autobusów jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

Autobusy zostaną dostarczone do Krosna do końca roku 2010. Ich użytkownikiem będzie Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Krośnie. Po rozstrzygnięciu przetargu na dostawę systemu biletu elektronicznego autobusy zostaną dodatkowe wyposażone w system pokładowy, który umożliwiał będzie bieżące monitorowanie parametrów technicznych i parametrów jazdy autobusów.

Kolorystyka nowych wozów zostanie uzgodniona z firmą Autosan i najprawdopodobniej odpowiadać będzie dotychczasowej, funkcjonującej na autobusach obecnie obsługujących linie miejskie.

js/um

 • autor: js/um

4 komentarzy

 • Tatar

  No to czytaj uważnie: "Jeszcze w tym roku, pasażerowie krośnieńskich MKS-ów będą podróżować pięcioma nowymi autobusami." - i to mnie śmieszy, bo to takie samo określenie jak "jeszcze do końca września park linowy będzie dostępny za darmo". Wiem co ktoś chciał napisać, ale śmieje z tego jak to zrobił, a Ty się oburzasz zaraz jak byś był "js" :)

  Zgłoś nadużycie Tatar sobota, 02, październik 2010 13:43 Link do komentarza
 • rtoip

  "Autobusy zostaną dostarczone do Krosna do końca roku 2010". Czytaj uważnie!!!
  To jak z datą Twoich urodzin, urodziłeś się w roku xxxx, w następnym już jesteś na tym swiecie i nie rodzisz się na nowo.

  Zgłoś nadużycie rtoip sobota, 02, październik 2010 00:33 Link do komentarza
 • Mugol

  Korzystajmy póki czas :)

  Zgłoś nadużycie Mugol piątek, 01, październik 2010 20:58 Link do komentarza
 • Tatar

  "Jeszcze w tym roku"? A w przyszłym to gdzie te autobusy trafią ?

  Zgłoś nadużycie Tatar piątek, 01, październik 2010 19:48 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?