KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


VIII Krośnieńskie Targi Edukacyjne

Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Krosna i z powiatu krośnieńskiego zaprezentują swoją ofertę podczas ósmych już Krośnieńskich Targów Edukacyjnych. Targi odbędą się tradycyjnie w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie, przy ul. Bursaki, w tym roku w dniach od 5 do 7 kwietnia 2011r.

REKLAMAW czasie targów będzie czynne specjalne stoisko „Nabór 2011”, gdzie będzie można zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi elektronicznego naboru  do szkół  ponadgimnazjalnych na terenie Krosna. Grupy zorganizowane zwiedzające targi otrzymają materiały dotyczące naboru do szkół ponadgimnazjalnych objętych elektroniczną rekrutacją.

alt

Na stoisku poradni psychologiczno – pedagogicznych  będzie pełnił dyżur doradca zawodowy, który w razie potrzeby  może przy wyborze przyszłego zawodu. W samych szkołach objętych naborem elektronicznym dla  gimnazjalistów przygotowano 1890 miejsc w 62 oddziałach.

W 6 liceach ogólnokształcących nabór prowadzony jest do 29 oddziałów, w 7 technikach do 21 oddziałów w 30 zawodach, w 5 zasadniczych szkołach zawodowych do 12 oddziałów w 19 zawodach.

Każdy zainteresowany już dziś może na stronie www.krosno.pl i http://nabor.pcss.pl/krosno zapoznać się z  informatorem, poradnikiem, szczegółami naboru i terminami rekrutacji.

Zainteresowanie targami jest ogromne. Wszystkie gimnazja z Krosna i z powiatu krośnieńskiego potwierdziły swój udział. W czasie targów będzie można także umówić się na spotkanie bezpośrednio w krośnieńskich szkołach, które organizują w tym czasie Dni Otwarte.

alt

Ponadto uczestnictwo w targach zgłosiły gimnazja z Brzozowa, Trześniowa, Haczowa, Jabłonicy Polskiej, Malinówki, Frysztaka, Szebni.

Targi odwiedzi około 2,5 tysiąca gimnazjalistów.
W tym roku w Krośnie i powiecie krośnieńskim do klas trzecich gimnazjum uczęszcza  prawie 2 tys. gimnazjalistów.
Szkoły, które nie zgłosiły się jeszcze do grupowego zwiedzania oraz indywidualnych zwiedzających zapraszamy w dniach 5 i 7 kwietnia br. w godzinach od 13.00-16.00    

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się 5 kwietnia 2011 r. o godz. 9.30.

Harmonogram zwiedzania targów:

5 kwietnia  2011 r. - 9:30 - 16:00
6 kwietnia  2011 r. - 8:00 - 16:00
7 kwietnia  2011 r.- 8:00 - 11:00

Organizatorem Targów jest Urząd Miasta Krosna.

um krosno

  • autor: um krosno

1 komentarz

  • wojj76

    Bardzo interesuje mnie, ktore inwestycje UM zamierza obciac by dostosowac deficyt do planowanej ustawy wymagajacej zmniejszenia deficytu lokalnych samorzadow do 1% dochodow [1]. Krosno dla przypomnienia w 2011 ma prawie 9% a w 2012 bedzie mialo jeszcze wiekszy, ze wzgledu na bardzo prawdopodobne zmniejszenie subwencji z budzetu centralnego. Ta ustawa oznacza koniecznosc przyciecia wydatkow o 18 mln. Ktore z planowanych inwestycji nie zostna w zwiazku z tym zaczete?

    [1] http://www.rp.pl/artykul/10,638816_Rostowski-zmusza-miasta-do-ciec.html

    Zgłoś nadużycie wojj76 czwartek, 07, kwiecień 2011 11:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?