KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Oskarżeni o zabójstwo Stańczaka uniewinnieni

Warszawska prokuratura zawiesiła śledztwo ws. zabójstwa polskiego geologa Piotra Stańczaka w Pakistanie. Ujawniono, że między majem 2009 r. a marcem br. prokuratura ta wysłała do Pakistanu sześć wniosków o pomoc prawną. Śledztwo zostanie wznowione dopiero kiedy z Pakistanu nadejdą materiały dające podstawy do czynności procesowych.

REKLAMAW lutym br. pakistańskie media poinformowały, że sąd w Rawalpindi uniewinnił Shaha Abdula Aziza oraz Attę Ullaha Khana, oskarżonych o porwanie Stańczaka i zamordowanie go, z powodu braku dowodów i nieprofesjonalnie przygotowanego aktu oskarżenia, który nie odpowiadał pakistańskim standardom prawnym.

alt

Piotr Stańczak został uprowadzony 28 września 2008 r. Wtedy zabito jego ochroniarza i dwóch kierowców. Talibowie w zamian za wypuszczenie Polaka domagali się zwolnienia z więzień swoich ludzi. Niespełnienie żądań przez pakistańskie władze spowodowały, że w lutym 2009 r. ogłosili, że zabili Stańczaka. Ciało inżyniera przewieziono do kraju w kwietniu tego samego roku, a pogrzeb odbył się w Krośnie.

Wioletta Potoczna
Foto: archiwum

 • autor: Wioletta Potoczna

3 komentarzy

 • Misha

  Pojechał tam z kagankiem cywilizacji. Dziki kraj. [*]

  Zgłoś nadużycie Misha czwartek, 30, czerwiec 2011 22:15 Link do komentarza
 • wojj76

  W Pakistanie wszyscy wiedza wszystko. Daj zawodnikowi podwyzke, a przyjdzie kilku innych zadajac extra kasy. Tam nie ma czegos takiego jak tajemnica. Rownoczesnie potrafia o siebie zadbac. Juz predzej w Krosnie Przytocki lotnisko zrobi niz zostana skazani ci ludzie.

  Zgłoś nadużycie wojj76 czwartek, 30, czerwiec 2011 19:20 Link do komentarza
 • Korwinista

  Kara śmierci, dla morderców. I to szybko wykonywana. Bez tego będą porywać i mordować zakładników, tak jak w tym przypadku. O tym też Korwin mówił na spotkaniu u Kapucynów.

  Zgłoś nadużycie Korwinista czwartek, 30, czerwiec 2011 15:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?