KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Praca za granicą - spotkanie informacyjne

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie - Oddział Zamiejscowy  w Krośnie w dniu 14 lipca b.r. organizuje dzień informacyjny dla osób zatrudnionych lub zamierzających podjąć zatrudnienie w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

REKLAMAInicjatorem spotkania jest Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. – Z naszych obserwacji wynika, że wielu bezrobotnych szuka pracy sezonowej lub stałej za granicą. Osoby, te często nie mają podstawowych zasobów informacji dotyczących warunków życia i pracy w kraju, w którym chcą podjąć zatrudnienie. Brak wiedzy z dziedziny prawa pracy, obowiązków podatkowych niesie za sobą sankcje prawne, dlatego poprzez takie spotkania chcemy uświadomić bezrobotnym i poszukującym pracy z jakich uprawnień mogą korzystać poza granicami naszego kraju. Chcemy wskazać kierunki gdzie i w jaki sposób szukać pracy, i na co zwracać uwagę podpisując umowę z zagranicznym pracodawcą – wyjaśnia Tadeusz Gospodarczyk, wicedyrektor ds. Poradnictwa Zawodowego i Pośrednictwa Pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie.

alt

W spotkaniu, które odbędzie się w najbliższy czwartek w Oddziale Zamiejscowym WUP w Krośnie, pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy będą opowiadać o usłudze EURES, wyjaśnią między innymi w jaki sposób za pomocą sieci szukać zagranicznych ofert pracy. Zainteresowani skorzystają z usług doradców zawodowych, którzy pomogą opracować europejski życiorys zawodowy oraz dokumenty EUROPASS.

Ponadto swój udział zapowiedzieli przedstawiciele: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Urzędu Skarbowego oraz Policji. Specjaliści odpowiedzą na pytania z zakresu zasad dokumentowania okresów zatrudnienia za granicą, ubezpieczenia społecznego, przepisów podatkowych, zasiłków rodzinnych, prawa pracy oraz bezpieczeństwa.

alt

Przedstawiciele instytucji będą udzielać porad w siedzibie Centrum przy ul. Lewakowskiego 27b w godz. od 10.00 do 12.30. Pytania można zadawać telefonicznie pod nr 13 43 634 26 lub 13 43 649 17, natomiast pytania z zakresu świadczeń rodzinnych kierować należy pod nr 17 747 06 31.

Monika Zając, WUP

  • autor: Monika Zając, WUP

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?