Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nowa oferta Krośnieńskiej Biblioteki Polecamy

Nowa oferta Krośnieńskiej Biblioteki dla mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego7 stycznia br. w budynku przy ul. Ordynackiej 8 odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Multimedialnego Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Oferta Centrum to nowa propozycja Biblioteki skierowana do mieszkańców miasta i regionu, będąca odpowiedzią na rozwój nowych technologii wdrażanych w bibliotekach.

REKLAMANa dwóch piętrach użytkownicy mogą korzystać ze zbiorów audiowizualnych, w tym ponad 4,5 tys. tytułów książki mówionej, 8 stanowisk z dostępem do Internetu, prasy bieżącej, wydawnictw obcojęzycznych, natomiast osoby niewidome i słabowidzące ze specjalistycznego sprzętu i oprogramowania umożliwiającego im korzystanie z tekstów drukowanych i Internetu.

Dwa nowoczesne multilektory, pozwalające przetwarzać do wersji dźwiękowej każdy tekst drukowany, oprogramowanie Jaws udźwiękawiające cały system komputerowy, program powiększający Lunar, jeden z najnowocześniejszych powiększalników tekstów MyReader, czytaki, które pozwalają korzystać z książki mówionej zapisanej w formacie MP3 oraz monitor brajlowski, przetwarzający zawartość ekranu komputera na znaki brajlowskie – to tylko wybrane urządzenia i programy, których działanie mogły zobaczyć osoby obecne podczas otwarcia Multimedialnego Centrum z udziałem m.in. przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu.

Gratulacje na ręce Dyrektora KBP Teresy Leśniak złożyli: Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, Kazimierz Krężałek – przew. Rady Powiatu Krośnieńskiego, Zbigniew Kubit – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna, Wacław Turek – Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, Bogdan Sadowski – Prezes Zarządu Polskiego Związku Niewidomych - Koło w Krośnie, Edward Balwierczak Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.


Image

Utworzona placówka, zlokalizowana w samym centrum miasta - obok Rynku, to odpowiedź na potrzeby środowiska lokalnego i zauważalne zainteresowanie czytelników komunikacją elektroniczną – mówiła T. Leśniak.

Centrum oferuje zróżnicowane typy zbiorów - dostępne zarówno dla osób zdrowych, jak i niepełnosprawnych, głównie niewidomych i słabowidzących. Sprzęt, oprogramowanie i zbiory, z których można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 - to jedyna w regionie tego typu propozycja.

{Mosmodule module=Banner Bilbord}


Poprzez realizację projektu KBP rozszerzyła zakres swojej oferty, a osobom z dysfunkcją wzroku znacznie ułatwiła dostęp do tych samych źródeł wiedzy, z której wcześniej mogły korzystać tylko osoby pełnosprawne.

Centrum Multimedialne to efekt zrealizowanego w 2008 r. przez Bibliotekę zadania pn. „Biblioteka nowoczesnym centrum informacji i promocji czytelnictwa” z Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mecenat 2008”.
Wniosek złożony przez KBP uzyskał 75% dofinansowanie i w efekcie blisko 140 tys. zł na powstanie Centrum pochodziło z dotacji Ministerstwa Kultury, co pozwoliło na remont lokalu i zakup niezbędnego sprzętu z oprogramowaniem i wyposażenia.

Monika Machowicz | powiat.krosno.pl

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj