Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Sygnalizacja w miescie. Niepodległości monitorowana

Pogoda sprzyjała drogowcom. Przebudowa drogi 991 (ul. Niepodległości) oraz remont mostu, powinny zakończyć się zgodnie z harmonogramem, końcem tego tygodnia. Uwaga kierowcy, skrzyżowanie obok Straży Pożarnej jest monitorowane, pojawia się też nowe skrzyżowania z sygnalizacją świetlną!

REKLAMANowe światła
Kamery na skrzyżowaniu ul. Niepodległości i Lwowskiej może w przyszłości przyczynić się do bardziej racjonalnego ustawienia cyklu sygnalizacji świetlnej – Dzięki kamerom będziemy mogli śledzić natężenie ruchu na skrzyżowaniu, być może w przyszłości wprowadzimy jakieś zmiany. Będziemy się przyglądać sytuacji – zapewnia naczelnik Wydziału Drogownictwa UM, Ryszard Sokołowski.

alt

Kamery będą także śledzić ruch samochodów w nocy, kierując sygnalizacją przy małym natężeniu ruchu. W miejscu tego skrzyżowania nie rozważano budowy ronda. Po pierwsze wymagałoby ono wyburzeń, a po drugie jak informuje zastępca naczelnika wydziału Drogownictwa UM, Leszek ZiarkowskiRondo najlepiej sprawdza się tam, gdzie jest w miarę równomierny ruch z różnych kierunków. Tam gdzie jeden kierunek jest wyraźnie dominujący, tak jak w omawianym przypadku, ronda się nie sprawdzają.

W związku z przebudową, sygnalizacja świetlna pojawi się na dwóch kolejnych skrzyżowaniach wzdłuż ul. Niepodległości: na skrzyżowaniu z Powstańców Warszawskich oraz na skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego i Korczyńską. Zielone światło dla pieszych będzie „wzbudzane” ręcznie, podobnie jak to ma miejsce na kilku innych skrzyżowaniach w mieście.

Kierowcy narzekają
Kierowcy narzekają na funkcjonującą w nocy sygnalizację na tzw. „obwodnicy”, na skrzyżowaniach z ul. Zręcińską i Czajkowskiego. Pytają, dlaczego na innych skrzyżowaniach w nocy można wyłączyć sygnalizację, a w tych przypadkach często trzeba stać. – Niesłusznie – mówią urzędnicy.

alt

Okazuje się, że są to nowe skrzyżowania z wbudowaną pętlą indukcyjną. W nocy przez cały czas pali się zielone światło na głównej drodze, drodze krajowej 28. Natomiast dzięki pętli indukcyjnej wykrywane są nadjeżdżające auta z dróg podporządkowanych i zmieniane są światła. To oznacza, że teoretycznie kierowca jadący od strony drogi podporządkowanej w nocy, niemal zawsze najedzie na czerwone światło. Jednak nie powinno to być dotkliwe, bo światło szybko zmieni się na zielone.

Światła przy „Groszku”
Sygnalizacja świetlna powstanie również przy wyjeździe z ul. Dmochowskiego. Termin zakończenia prac zależeć będzie jednak od tego, jak szybko uda się uzyskać zgodę na wycięcie drzewa, które rośnie na przyszłej jezdni. W najgorszym przypadku zajmie to dwa miesiące.

Piotr Dymiński
Foto: wz

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj