KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dwóch z opozycji?

Około godziny 9 Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała kolejne wyniki głosowania. Znane są już wyniki głosowania z 93,05% w całym kraju i ze 100% w naszym okręgu. Jerzy Borcz (PO) praktycznie nie ma szans na zdobycie mandatu. Krosno będzie miało prawdopodobnie 2 posłów z PiS.

REKLAMA


Około godziny 9 PKW opublikowała brakujące wyniki z innych miast w okręgu 22. Spowodowało to znaczne przetasowanie wśród kandydatów PO. Jerzego Borcza z Krosna wyprzedzili posłowie Piotr Tomański, Marek Rząsa i Tomasz Kulesza. Byłego senatora z Krosna wyprzedza też zdecydowanie pani wojewoda, Małgorzata Chomycz, „jedynka” na liście PO. Przy wyniku 25,30% Platforma Obywatelska może liczyć na 3 mandaty w naszym okręgu, co oznacza, że Jerzy Borcz nie wejdzie do sejmu, nawet, jeśli pani wojewoda złoży uzyskany mandat, by pozostać na obecnym stanowisku.

Dwa mandaty dla PiS?
Nie można mieć pewności całkowitej, co do tego, jak Państwowa Komisja Wyborcza rozdzieli mandaty. Do podziału z naszego okręgu jest 11 miejsc w sejmie. Prawdopodobnie 6 z nich zajmie PiS, 3 PO, 1 PSL i 1 RPP. w tym układzie dla SLD nie wystarczy foteli. Jeżeli taki podział mandatów się potwierdzi, to Krosno będzie miało dwóch posłów z PiS: Stanisława Piotrowicza (dotychczasowego senatora) i Piotra Babinetza (dotychczasowego posła). Jeżeli jednak z jakiś powodów PiS otrzyma tylko 5 mandatów, to Piotr Babinetz nie znajdzie się w sejmie.

W Krośnie minimalna wygrana PiS, w powiecie ponad dwukrotna przewaga.
W Krośnie Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 7007 głosów, to wygrana o dokładnie 100 głosów nad Platformą Obywatelską, która uzyskała wynik 6907.
Tymczasem w powiecie PiS zdobył prawie 50% głosów (17 950) zdecydowanie wyprzedzając PO (8 128) i pozostałe ugrupowania.

alt

alt

Ciekawie na tym tle wyglądają wyniki ankiety wśród czytelników KrosnoCity. Najwyraźniej na naszym portalu głosowało wielu mieszkańców powiatu krośnieńskiego, co przełożyło się na wysoki wynik PiS. Prawdopodobnie liczny udział młodzi ludzie (w końcu to Internet), co spowodowało, że poparcie dla Ruchu Palikota i Kongresu Nowej Prawicy było zdecydowanie wyższe niż w prawdziwych wyborach.

alt

Procentowo straciła na tym Platforma. Wyjątkowo nieoszacowane, jak w większości sondaży i tego typu ankiet, okazało się Polskie Stronnictwo Ludowe.

Alicja Zając w senacie
Po podliczeniu głosów ze wszystkich komisji w naszym okręgu zdecydowanie wygrywa obecna senator, Alicja Zając (PiS). Druga jest Joanna Frydrych (PO) z Targowisk. Krośnianka, Grażyna Szelc (Demokraci.pl) uzyskała najsłabszy wynik wyborczy.

Alicja Zając (PiS)
: 63 552 głosów, 53,71%
Joanna Frydrych (PO): 27 196 głosów, 22,98%
Antoni Wydro (PSL): 13 317 głosów, 11,25%
Roman Karaś (SLD): 9 945 głosów, 8,40%
Grażyna Szelc: 4 314 głosów, 3,65%

Piotr Dymiński
Foto: archiwum

 • autor: Piotr Dymiński

12 komentarzy

 • abs

  Wesoło w mej głowie i fiołki w niej kwitną. Prosze policzyć bardzo dokładnie ile to jedyna słuszna Partia w POlsce i jakich kandydató na POsłów wprowadziła do Sejmu z Krosna. W ławach poselskich Platformy Obywatelskiej zasiądzie 3 osób:
  Okręg krośnieński:
  1. Małgorzata Chomycz - 16 829
  2. Piotr Tomański - 9 621
  3. Marek Rząsa - 9 204
  Po raz kolejny Krosno bez POsła.
  Hahahaha

  Zgłoś nadużycie abs środa, 12, październik 2011 00:31 Link do komentarza
 • antenka

  Dumni jesteśmy z Podkarpacia. Reszta Polski też się kiedyś obudzi.

  Zgłoś nadużycie antenka wtorek, 11, październik 2011 15:00 Link do komentarza
 • lewica liberalna

  Pis się już nie odrodzi z Kaczyńskim na czele nie ma szans nie przebije się
  znakomity wynik Ruchu Palikota, Polska się zmienia, nie wolno nikog wykluczać...

  Zgłoś nadużycie lewica liberalna wtorek, 11, październik 2011 02:55 Link do komentarza
 • !DSF

  ale mnie to nie zdziwiło zawsze wiedziałem ze tu buraki mieszkaja i mochery

  Zgłoś nadużycie !DSF poniedziałek, 10, październik 2011 22:52 Link do komentarza
 • jawnuta

  ja na burżujów nie głosuje.dlatego nie chodze na wybory.a za komplement dzieki.to pokazuje ze nie jestes w stanie obalic moich argumentow ze Krosno to juz dno.nie to co kiedys miasto tetniace zyciem.ja sie ciesze ze SLD przegrało z kretesm szkoda tylko ze jednak weszło.

  Zgłoś nadużycie jawnuta poniedziałek, 10, październik 2011 19:47 Link do komentarza
 • Komisarz

  A mnie cieszy, ze SLD przepadło. Tylko kto na ruch palikota głosuje? Ktos zna tych kandydatów ?????

  Zgłoś nadużycie Komisarz poniedziałek, 10, październik 2011 19:29 Link do komentarza
 • uczestnik wyborów

  Jeśli dla ciebie mądry to ten, który nie głosuje to jesteś idiotą mówiąc delikatnie.

  Zgłoś nadużycie uczestnik wyborów poniedziałek, 10, październik 2011 19:00 Link do komentarza
 • jawnuta

  madre Krosno to takie Krosno które nie poszło do wyborów.trzeba być slepym żeby nie widzieć że Krosno się wyludnia.Nie ma nowych fabryk a rosną jak grzyby po deszczu nowe galerie czy super markety.co tacy panowie magnaci jak Borcz,Bebinetz,Piotrowicz zrobili dla Krosna? nic koryto jest najwazniejsze.a ciemny lud znów to kupił.

  http://www.youtube.com/watch?v=7gmrEIgbhzY

  Zgłoś nadużycie jawnuta poniedziałek, 10, październik 2011 18:06 Link do komentarza
 • uczestnik wyborów

  Powiem jedno - Krośnianie to mądre społeczeństwo nie dające się manipulować propagandą "sukcesów" PO i nagonką medialną na opozycję.
  BRAWO
  PO w Krośnie strzeliła sobie w kolano wystawiając kabareciarzy

  Zgłoś nadużycie uczestnik wyborów poniedziałek, 10, październik 2011 17:45 Link do komentarza
 • prawe oko

  ważne jest że ten nieudacznik Jerzy Borcz co to chwalił się że ukończył przedszkole w Krośnie nie wszedł do sejmu bo to była by porażka naszego miasta, uważam też za porażkę że ten złoto-ustny Stanisław Piotrowicz dostał takie poparcie(!), człowiek który dla obywateli nie zrobił nic wielkiego. A tacy ludzie jak poseł Piotr Babinetz muszą przez tych nierobów nerwowo czekać na końcowe wyniki wyborów. Brawoi dla tej czerwonej Sokołowskiej co to chce wyprowadzić religie ze szkół :) tak trzymać!

  Zgłoś nadużycie prawe oko poniedziałek, 10, październik 2011 17:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?