KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno zdobywcą nagrody Google eMiasto

Krosno zostało jednym z 10 polskich eMiast Google. To zasługa krośnieńskich małych i średnich firm – nowa nagroda Google ma na celu wyróżnienie miast, które odnotowały największy wzrost aktywności lokalnych firm w sieci. Nagroda powstała także po to, by pokazać znaczenie internetu w przyszłym rozwoju gospodarczym Polski.

REKLAMA


Jak ważna jest widoczność w sieci, gdzie konsumenci coraz częściej szukają informacji o produktach i usługach, wie Irena Lipińska z krośnieńskiej firmy NajCosmetic.pl, która aktywnie wykorzystuje reklamę internetową do pozyskiwania nowych klientów. Jej firma zajmuje się sprzedażą kosmetyków przez sieć. Reklama w wyszukiwarce internetowej jest nieodłącznym elementem działalności firmy,  pozwoliła mi uwierzyć w sukces w e-biznesie mówi Irena Lipińska. To dzięki takim aktywnym przedsiębiorcom Krosno otrzymało nagrodę Google eMiasto.

alt

Według międzynarodowego badania Boston Consulting Group, firmy obecne w internecie rozwijają się około czterokrotnie szybciej od tych, których nie można znaleźć w sieci.

Także reklama internetowa rozwija się bardzo dynamicznie, a Google, dzięki swojej usłudze AdWords (reklamie w wyszukiwarce), jest w stanie ocenić jej przełożenie na rozwój polskiej gospodarki w podziale na poszczególne miasta. By przedstawić tę zależność, Google przyjrzało się aktywności reklamowej w prawie 200 miastach w całej Polsce i uszeregowało je pod względem procentowego wzrostu wydatków małych i średnich firm w programie reklamowym Google AdWords w ciągu ostatniego roku. W Krośnie ten wzrost wyniósł 81%.

Lista top 10 polskich eMiast w Polsce wygląda następująco:

1. Elbląg
2. Ruda Śląska
3. Zabrze
4. Białystok
5. Legnica
6. Krosno
7. Tarnów
8. Piaseczno
9. Siemianowice Śląskie
10. Gorzów Wielkopolski

Krośnieńska firma NajCosmetic, drogeria sprzedająca kosmetyki przez internet, aktywnie korzysta z reklamy w sieci. Kampania Google AdWords jest przede wszystkim skuteczna, czyli trafia do tych, którzy naprawdę są zainteresowani reklamowanym produktem czy usługąmówi właścicielka, Irena Lipińska. Reklama w wyszukiwarce jest nieodłącznym elementem działalności firmy, skierowanym na osiągnięcie sukcesu oraz korzyści ekonomicznych, pozwala reklamodawcy na pełną kontrolę nad prowadzoną kampanią reklamową, informując o kosztach pozyskania klienta.

alt
W imieniu prezydenta Krosna nagrodę odebrała Joanna Niepokój

Wcześniej w tym roku BCG opublikowało raport “Polska Internetowa”, z którego wynika, że udział gospodarki internetowej w PKB już dzisiaj wynosi 2,7%, a w 2015 r. będzie to aż 4,1% PKB. Wartość polskiej gospodarki internetowej podwoi się już w ciągu najbliższych kilku lat, co oznacza, że firmy obecne online, skorzystają na tym najwięcej i zarazem więcej wniosą do przyszłego rozwoju gospodarki Polski.

Z kolei badania wykonane przez SMG/KRC w 2011 r. pokazują, że połowa polskich małych i średnich firm nadal nie ma strony internetowej.
 
Nagrody Google eMiasta zostały stworzone po to, by pokazać i wynagrodzić te miasta, które są w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o rozwój małych i średnich firm w interneciepowiedział Artur Waliszewski, dyrektor Google na Polskę oraz Europę Środkowo-Wschodnią. Mam nadzieję, że będą także motywacją dla tych regionów, które w czołówce się nie znalazły, aby wypróbować skuteczność internetu. W dzisiejszych czasach firmy, które nie zaistnieją w sieci mogą zacząć tracić klientów na rzecz tych polskich i zagranicznych firm, które sprawnie korzystają z możliwości dotarcia do osób szukających ich oferty.

alt

Jest mi bardzo miło odbierać nagrodę Google eMiasta.  Nagroda ta należy się przede wszystkim mieszkańcom i przedsiębiorcom z Krosna, którzy pokazali, że działają w nowoczesny sposób i prowadzą nowoczesne działania promocyjne. Liczę, że dzięki tej wiedzy będą zdobywać nowe rynki mówi Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna. Jest mi tym bardziej miło, bo wyróżnienia to pokazuje także, że Krosno tworzy dobre warunki do rozwoju przedsiębiorczości swoich mieszkańców.

Google jest także jednym z organizatorów akcji Internetowa Rewolucja, która ma na celu edukację małych i średnich firm w zakresie obecności w internecie. Organizatorami akcji są Google, home.pl i PKPP Lewiatan, a patronat nad nią objęło Ministerstwo Gospodarki.

Dzięki Internetowej Rewolucji każda mała i średnia firma może za darmo założyć stronę WWW i za darmo zareklamować ją w sieci. W ciągu dwóch lat trwania programu przystąpiło do niego ponad 50 tys. firm z całej Polski, a w bezpośrednich spotkaniach szkoleniowych wzięło udział 7,5 tys. osob.  Także każdy przedsiębiorca z Krosna zainteresowany obecnością w internecie może otrzymać od Google darmowy kupon na reklamę w wyszukiwarce na kwotę 250zł. Więcej informacji o kuponach można znaleźć na stronie www.internetowarewolucja.pl/emiasta.

AdWords to usługa reklamowa Google, dzięki której firmy każdej wielkości mogą zamieszczać w wyszukiwarce Google reklamy związane z zapytaniem internauty (tzw. linki sponsorowane), dzięki temu reklamy trafiają tylko do osób zainteresowanych reklamowanym produktem czy usługą. Firmy decydują o tym jak wygląda tekst reklamy oraz na jakie hasła (słowa kluczowe) reklama ma się pokazywać, a płacą tylko wtedy, jeśli zainteresowana osoba kliknęła w reklamę i weszła na stronę danej firmy.

Google Inc. - Innowacyjne technologie wyszukiwania firmy Google oferują milionom ludzi na całym świecie codzienny dostęp do informacji. Założona w 1998 r. przez doktorantów Uniwersytetu Stanforda Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, firma Google jest dziś największą firmą internetową na wszystkich głównych rynkach globalnych. Program Google w zakresie reklamy w wyszukiwarkach przynosi wymierne rezultaty różnej wielkości firmom, a jednocześnie poprawia jakość korzystania z sieci przez jej użytkowników. Siedziba Google znajduje się w Dolinie Krzemowej; firma posiada biura w obu Amerykach, Europie i Azji. www.google.pl

 

Małgorzata Finkelsztejn / Grayling

  • autor: Małgorzata Finkelsztejn / Grayling

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?