Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Zakorkowane miasto. Byle do piątku...

Z powodu remontu przejazdu kolejowego zamknięta została jedna z głównych arterii Krosna, ul. Lwowska. Na pozostałych ulicach, szczególnie na Grodzkiej, znacznie wzrosło natężenie ruchu. Pojawiły się ogromne korki. Kierowcy muszą to wytrzymać jeszcze przez trzy dni.

REKLAMAZamknięcie ul. Lwowskiej było zapowiadane w mediach (Uwaga! Ulica Lwowska będzie zamknięta!) , wszyscy spodziewali się, że mogą pojawić się korki. Mówi się, że „żeby było lepiej, najpierw musi być gorzej”. Właśnie teraz w Krośnie jest gorzej. Najbardziej newralgicznym punktem okazało się skrzyżowanie ulic Grodzkiej, Podkarpackiej i Kardynała Wyszyńskiego. To właśnie ulicę Grodzką najczęściej wybierają kierowcy zmierzający w kierunku obwodnicy. Tworzą się tam gigantyczne korki, autobusy mają kilkudziesięciominutowe opóźnienia. Pasażerowie MKS i kierowcy prywatnych samochodów często już nie panują nad nerwami. Przy ul. Grodzkiej znajduje się siedziba Pogotowia Ratunkowego, korek na ulicy utrudnia wyjazdy ratownikom.

 alt

Najgorsza sytuacja była w poniedziałek. Od wtorku, aby ułatwić przejazd przez skrzyżowanie Grodzkiej i Podkarpackiej, Policja i Straż Miejska wystawiać będą w tym czasie stały posterunek ręcznej regulacji ruchu. W sumie kolejne zmiany funkcjonariuszy kierują ruchem od godziny 6 do 22. Niektórzy kierowcy jednak narzekają, że policjanci robią za mało. – Nie możemy zablokować ruchu na ul. Podkarpackiej, która jest droga krajowątłumaczy naczelnik Stanisław K. Syzdek z wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie. Dlatego zadaniem kierujących ruchem jest wypuścić od czasu do czasu czekających na ul. Grodzkiej i Wyszyńskiego. – Wczoraj (we wtorek – przyp. red) przejeżdżałem ul. Grodzką kilkakrotnie, nie ma już problemumówi naczelnik Syzdek kierowcy mają też alternatywę w postaci wyjazdu przez ul. Czajkowskiego, trochę się dziwię tym, którzy z tego nie korzystają dodaje naczelnik.

alt

Zakończenie remontu na ul. Lwowskiej planowane jest na piątek.

Kursowanie autobusów MKS w związku z zamknięciem dla ruchu przejazdu kolejowego na ul. Lwowskiej

Zmiana obowiązuje w dniach 5-9 grudnia 2011 r.

  • linia „A” – nie będzie obsługiwała przystanku „LWOWSKA”. Od przystanku „Starostwo Powiatowe” kursuje ul. Podkarpacką, Grodzką, Niepodległości do przystanku „Rondo”.
  • linie „B” i „D” – nie będą obsługiwać przystanków: „LWOWSKA” i „LWOWSKA PKP”. Od przystanku „Kino” kursują ul. Grodzką do przystanku „Starostwo Powiatowe”.
  • linia „E” – nie będzie obsługiwać przystanków: „PODKARPACKA CMENTARZ”, „STAROSTWO POWIATOWE” i „LWOWSKA PKP”. Po przystanku „Bohaterów Westerplatte” będzie się zatrzymywać na tymczasowo ustanowionym przystanku „Boh. Westerplatte PKP” zlokalizowanym po stronie sklepu „INTERMARCHE” (alternatywny dla nieobsługiwanego przystanku „Starostwo Powiatowe”), następnie ul. Lwowska, Niepodległości, Grodzka (przystanek „Grodzka Szpital” zamiennie za przystanek „Podkarpacka Cmentarz”) i ul. Podkarpacką do Os. Traugutta. W kierunku powrotnym – analogicznie.
  • linia „3” – nie będzie obsługiwać przystanków: „STAROSTWO POWIATOWE” i „PODKARPACKA CMENTARZ”. Kursuje z Os. Traugutta przez ul. Grodzką (przystanek „Grodzka Szpital” zamiennie za „Podkarpacka Cmentarz”), następnie ul. Niepodległości, Lwowska do przystanku „Boh. Westerplatte PKP”.
  • linia „11” – nie będzie obsługiwać przystanku „STAROSTWO POWIATOWE”. Kurs do Jedlicza po godz. 15-tej będzie wykonywany od przystanku „Boh Westerplatte PKP”.
     

Piotr Dymiński
Foto: kmp

  • autor: Piotr Dymiński

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj