KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szpital – oczekiwanie na decyzję

Kto zostanie dyrektorem szpitala? Pomimo, że komisja konkursowa dokonała wyboru najlepszej jej zdaniem kandydatki, nadal czekamy na oficjalne powołanie dyrektora szpitala. Od decyzji komisji odwołał się jeden z kandydatów. To wydłuża procedurę. Tymczasem w szpitalu kończą się kontrakty lekarzy ortopedów i anestezjologów. Konieczne jest podejmowanie ważnych decyzji.

REKLAMA


alt

Kolejne dwa tygodnie oczekiwania
Trwa procedura wyłonienia dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Krośnie. Dyrektora Mirosława Leśniewskiego odwołano w październiku ub. roku. Od tamtej pory nie wyłoniono jego następcy. Zgodnie z prawem konieczne było ogłoszenie i rozstrzygniecie konkursu (Komisja wybrała, co na to Marszałek?). Komisja konkursowa wybrała kandydaturę pani Magdaleny Tymcio, która była dyrektorem szpitala do spraw ekonomicznych, a od czasu odwołania dyrektora Mirosława Leśniewskiego jest pełniącą obowiązki dyrektora szpitala. Ostateczna decyzja należeć będzie do Zarządu Województwa. Tymczasem jeden z uczestników konkursu złożył odwołanie, co wydłuży procedurę co najmniej o kolejne dwa tygodnie.

alt

Sławomir Miklicz, członek Zarządu odpowiedzialny za służbę zdrowia w województwie komentuje krótko – Trzeba teraz ponownie zebrać komisję by rozpatrzyła odwołanie. Nastąpi to we wtorek za dwa tygodnie (27 marca – przyp. red.). Procedura jest w toku, działamy zgodnie z ustawąmówi Sławomir Miklicz.

Co dalej?
 - Jeżeli komisja uzna skargę za uzasadnioną, to konkurs zostanie unieważniony tłumaczy Sławomir Miklicz. W takim przypadku trzeba będzie ogłosić kolejny konkurs. – Jeżeli komisja skargę odrzuci, wtedy będziemy mieli już wolna rękę, Zarząd będzie mógł podjąć decyzję mówi Sławomir Miklicz. W takim przypadku także będą dwie możliwości. Zarząd będzie miał dwie możliwości, to znaczy decyzję o powołaniu Magdaleny Tymcio na stanowisko dyrektora, lub o „nie powołaniu”.

alt

Zdaniem Sławomira Miklicza spekulacje nt. decyzji Zarządu nie mają większego znaczenia, bo nie wiadomo jeszcze jaka będzie decyzja komisji w dniu 27 marca. – Teraz wszystko zależy od decyzji komisjipodkreśla Sławomir Miklicz.

Komisja zdecyduje we własnej sprawie?
Procedurze rozpatrywania odwołania dziwi się Wojciech Wojnar, jeden z członków komisji – Odwołanie jest zażaleniem na pracę naszej komisji, dziwi mnie to, ze my mamy rozstrzygać we własnej sprawie mówi Wojciech WojnarDopytywałem o to, wyjaśniono mi, że mamy jedynie „zaopiniować” to odwołanie.

alt

Tymczasem w szpitalu kończą się kontrakty dla lekarzy ortopedów i anestezjologów. Konieczne jest podjęcie decyzji, które będą miały znaczące skutki na przyszłość. Zdaniem Wojciecha Wojnara, takie decyzje powinien podejmować już dyrektor, a nie osoba „pełniąca obowiązki”. – Dziwi mnie opieszałość w powołaniu nowego dyrektora martwi się Wojciech Wojnar, zaznaczając, że formalnie osoba „pełniąca obowiązki” dyrektora ma te same uprawnienia.

Piotr Dymiński
Foto:
archiwum portalu

  • autor: Piotr Dymiński

13 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?