KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Balon zahaczył o drzewo i dach

Dziś około godziny 8:00 (sobota, 28 kwietnia) trzy osoby zostały ranne podczas startu balonem, na trwających XIII Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Feralny balon zahaczył o drzewo, a następnie o dach pobliskiego budynku. W balonie oprócz pilota leciał fotoreporter PAP Dariusz Delmanowicz, który doznał urazu stłuczenia nogi i żebra, a także operator kamery realizujący materiał filmowy dla stacji TVN, który ze skręconą noga trafił z całą trójka do krośnieńskiego szpitala.

REKLAMA


Według jednego z poszkodowanych dziennikarzy, podczas startu, balon "dostał" silny podmuchu wiatru, który zniósł go na pobliskie drzewo, a później zahaczył o dach budynku.

alt

Groźnym przeciwnikiem dla rozegrania konkurencji jest wiatr. To on przeważnie dyktuje warunki. Klimat i ukształtowanie terenu, w którym przyjdzie zmierzyć się zawodnikom nie należy do łatwych, tutaj liczy się duże doświadczenie i jeszcze większe umiejętności. - mówi dyrektor zawodów Zygmunt Jerzyk. Poranny lot pilota nie jest brany do klasyfikacji w zawodach, startuje on w charakterze fiesty, co oznacza, że może jedynie wykonywać loty pokazowe. Tym samym nie jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu zawodów. - dodaje dla KrosnoCity.pl Zygmunt Jerzyk.

Najbardziej pokrzywdzonym jest pilot, który ma złamaną rękę z przemieszczeniem. Jak informuje dyrektor zawodów Zygmunt Jerzyk, pilot balonu został przewieziony do rzeszowskiego szpitala gdzie przejdzie operację.

Obecnie sprawą zajmuje się krośnieńska Policja. Więcej informacji na temat zdarzenia podamy jutro.

red.
Foto: Mateusz Głód

  • autor: red

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?