Logo
Wydrukuj tę stronę

Powrót w góry Oleksyka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po rocznej rozłące z wyścigami górskimi Piotr Oleksyk powraca na dobrze sobie znane trasy. Wraz z powrotem w góry Tarnowianin zaprezentuje swój nowy samochód jakim powalczy w tym sezonie w klasie N-2000, a będzie to Renault Clio 2.0. Do zawodów jakie rozegrane zostaną 19 i 20 maja, czyli w najbliższy weekend zgłosiło się 83 zawodników, a w klasie Oleksyka, aż 9 samochodów. Klasa N-2000 jest druga pod względem liczebności największa klasą podczas 1 i 2 rundy GSMP Korczyna 2012. Zapowiada to z pewnością zaciętą walkę jaka zostanie stoczona podczas sobotnich i niedzielnych zawodów.

REKLAMA


alt

Piotr Oleksyk:
Nowe auto na sezon 2012 powinno zapewnić mi wiele satysfakcji. Powracam po rocznej przerwie w startach, kiedy spróbowałem swoich sił w rajdach. Tak szybki powrót wiąże się zdecydowanie z kosztami jakie pochłaniają rajdy, a ja mam zdrowe podejście do tego i stwierdziłem, że wolę startować w GSMP i zachować nieco budżetu na inne wydatki. Zresztą wyścigi górskie przez ten rok tak mocno się rozwinęły, że niczym nie ustępują rundom Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mój powrót możliwy jest dzięki wsparciu moich sponsorów firm: Czakram Jacek Okoński, który jest oficjalnym przedstawicielem samochodowych instalacji gazowych marki BRC na Polskę, firmy Mytnik Auto Części oraz Pixel-Reklamy www.pixel-reklamy.pl i OMT Serwis.
Korczyna bez szykany to dla mnie nowość, więc będę musiał wyczuć prostą i pojechać dosyć szybko jeśli myślę o miejscu na podium. Patrząc na lata poprzednie muszę powiedzieć, że lubię trasę w Korczynie. Ma fajną konfigurację pod górskie ściganie. Inauguracja sezonu to będą testy mojego Clio. Chcemy popróbować różnych nastawów zawieszenia, aby znaleźć złoty środek na resztę sezonu. Mam bardzo dużą konkurencję w klasie, jakiej w ogóle się nie spodziewałem, a więc i to motywuje do walki. Zapraszam kibiców z Tarnowa do Korczyny koło Krosna oraz wszystkich sympatyków sportów samochodowych na świetny piknikowy weekend z motorsportem. Dziękuję ekipie Team Promotion Marketing i PR Sportowy za obsługę medialną w tym sezonie oraz portalowi www.wyscigigorskie.pl za patronat nad moimi startami. Zaglądajcie na stronę podczas zawodów, bo będzie tam dużo ciekawych materiałów. Do zobaczenia.

Łukasz Strzelecki | Press Officer

  • autor: Łukasz Strzelecki | Press Officer

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021