Wydrukuj tę stronę

Marcin Bełtowski po Korczynie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za nami pierwszy z siedmiu wyścigowych weekendów w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Inauguracja sezonu 2012 obfitowała w wiele zaskakujących zwrotów akcji, dzięki czemu licznie zgromadzeni kibice mogli w pełni poczuć smak wyścigowych emocji.  Licząca 4540 m trasa z Korczyny do Rezerwatu Prządki sprawdziła dyspozycję kierowców zarówno w słonecznej aurze, jak i ulewnym deszczu.

9 Wyścig Górski „Prządki 2012” przyniósł ekipie Bełtowski Motorsport  lokatę  4 (runda I) i 3 (runda II),  co uplasowało Marcina Bełtowskiego na 3 miejscu (ex aequo z Andrzejem Szepieńcem) w klasyfikacji generalnej po dwóch rundach GSMP. Wynik ten niewątpliwie zwiastuje walkę o każdy metr trasy w kolejnych rundach zwłaszcza, że pobity został ubiegłoroczny rekord trasy należący do Mariusza Steca.

Niewątpliwie cieszymy się z wyniku w Korczynie i wejścia na podium. Chciałbym podziękować ekipie za nienaganną postawę na zawodach i wiele trudu włożonego w przygotowania do wyścigu, bo trwały one niemal do ostatniej chwili. Mam nadzieję, że wszystkie eliminacje będą dla nas przynajmniej tak samo udane, a czasy podjazdów coraz lepsze - mówi Marcin Bełtowski.

Wyścigowe zmagania w ramach III i IV rundy GSMP przeniosą się niebawem do słowackiej miejscowości Jahodna, gdzie w dniach 8-10 czerwca będziemy mogli obserwować rywalizację na trasie, która w tym sezonie po raz pierwszy została włączona do cyklu GSMP.