KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zapraszamy na Krośnieńskie Targi EDUKACJA WIEDZA PRACA Krosno 2009 Polecamy

Targi EDUKACJA WIEDZA PRACA Krosno 2009Już jutro (13 marca) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie odbędą się Krośnieńskie Targi EDUKACJA WIEDZA PRACA Krosno 2009. W trakcie trwania Targów zaplanowano również seminarium naukowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w Krośnieńskich Targach EDUKACJA WIEDZA PRACA Krosno 2009. 

REKLAMA


Targi zostały zorganizowane, by pomóc młodzieży szkól ponadgimnazjalnych z terenu Krosna i okolic w wyborze przyszłej uczelni. Działania organizatorów Targów  wspiera Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, który objął je Honorowym Patronatem.

Mamy nadzieję, że dyrektorzy, wychowawcy i uczniowie klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych z zadowoleniem przyjmą możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami uczelni szkół policealnych.


Ekspozycja targowa dla zwiedzających czynna będzie od godziny 10.00 do 16.00.
Uroczyste otwarcie, z udziałem gości honorowych zostało zaplanowane na godzinę 9.00.

W gronie  wystawców znajdą się między innymi wymienieni w kolejności alfabetycznej: Akademia Zdrowia w Łodzi, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Krośnie, ICAM Międzynarodowe Studia Techniczne w Gliwicach, kierunkistudiów.pl, Krośnieńska Szkoła Wyższa im. Andrzeja Frycza Modrzejewskiego, Krośnieńska Biblioteka Publiczna, Mikroserwis - praca i nauka za granicą, Medyczna Szkoła Policealna im. Prof. Rudolfa Weigla w Jaśle, Niepubliczna Szkoła Policealna nr 1 w Krośnie, Niepubliczna Szkoła Biznesu w Rzeszowie, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, Podkarpacka Szkoła Wyższa im Bł. Ks. Władysława Findysza w Jaśle, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, PROMAR – International Szkoła Języków i Zarządzania, Szkoła Morska w Gdyni sp. z o.o, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytet Rzeszowski, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jaśle – uczelnie wojskowe, Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Przemyślu.

Poza wystawcami prezentującymi swoją ofertę w atrakcyjnie przygotowanych stoiskach część szkół wyższych prowadzić będzie wśród zwiedzających dystrybucję materiałów informacyjnych o prowadzonych kierunkach kształcenia

{Mosmodule module=Banner Bilbord}

Nadmieniamy, że w czasie Targów wśród młodzieży zwiedzającej ekspozycję przeprowadzona zostanie ankieta dotycząca oferty prezentowanej przez szkoły wyższe .

Liczymy na jak najliczniejszy udział młodzieży w zwiedzaniu ekspozycji, wypełnienie krótkiej ankiety przez uczniów i wrzucenie jej do urny .Dla najbardziej aktywnej szkoły ponadgimnazjalnej, której uczniowie odwiedzą naszą ekspozycję i wypełnią ankietę ufundowaliśmy 32 calowy telewizor LCD. Nagrodę otrzyma szkoła, z której w czasie Targów, najwięcej uczniów odpowie na naszą ankietę. Ilość ankiet zostanie przeliczona komisyjnie przez przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika –naszego Partnera, który jest wyłączony z udziału w konkursie.

alt

Przy współpracy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Gminy Krosno oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie się seminarium naukowe. Rozpoczęcie seminarium o godz. 10.30.


W programie seminarium:

  • Strategia rozwoju miasta Krosna ze szczególnym uwzględnieniem strategii kształcenia zawodowego - informacja Gminy Krosno.
  • Absolwent szkoły zawodowej poszukujący pracy? Relacje SZKOŁA-BIZNES - doświadczenia, realia, perspektywy. Nasza szkoła na tle lokalnych uwarunkowań gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania uczniów do funkcjonowania na rynku pracy - informacja Dyrektora ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.
  • Kierunki rozwoju szkolnictwa zawodowego w województwie - przedstawiciel Kuratorium Oświaty.
  • Absolwent szkoły wobec możliwości zatrudnienia. Lokalny i regionalny rynek pracy: badania Centrum Doradztwa Strategicznego w Krakowie oraz Banku Śląskiego.
  • Szkoła Kluczowych Kompetencji. Program rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski Wschodniej - informacje o projekcie WSEI w Lublinie.
  • Kluczowe kompetencje we współczesnej szkole. Realizacja programu SKK w warunkach specyfiki gospodarczej regionu. jak pracować z uczniem aby ukształtować aktywnego obywatela świadomego własnych wartości i umiejętności, potrafiącego znaleźć się we współczesnych realiach gospodarczych - praktyczne wskazówki dla nauczycieli w świetle wprowadzonych kluczowych kompetencji - prezentacja PCEN.
  • Dyskusja, pytania.

 

UM Krosno
  • autor: UM Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?