KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Tusk gorszy niż Gierek"

„Tuskowi zależy, żeby w mediach pokazywano Kaczyńskiego” – przekonywał w Krośnie prezes partii Solidarna Polska, Zbigniew Ziobro. Na spotkanie ze Zbigniewem Ziobro i posłem Mieczysławem Golbą do Sali O. Pio przy kościele kapucynów przybyło ponad 100 mieszkańców Krosna i okolic. Padały pytania o wymiar sprawiedliwości o PZPN i piłkę nożną, z którą związany jest poseł Golba.

REKLAMA


alt

Krytyka rządu
Spotkanie rozpoczęło się z nieznacznym opóźnieniem. Zbigniew Ziobro i Mieczysław Golba przyjechali wprost ze spotkania w Sanoku, a z Krosna wyjechali na następne spotkanie w Jaśle. W spotkaniu brał również udział wicestarosta powiatu krośnieńskiego, Andrzej Guzik. Na początku Z. Ziobro skrytykował rząd Platformy Obywatelskiej, twierdząc, że ten rząd miał – szanse jak żaden inny. Zdaniem Zbigniewa Ziobry Platforma Obywatelska marnuje szanse Polski na rozwój cywilizacyjny. – Ten właśnie rząd dysponował ogromnymi pieniędzmi z Unii Europejskiej, co więcej Donald Tusk objął urząd, gdy gospodarka była w najlepszym okresie koniunktury, kiedy można było zaciągać kredyty na dogodnych warunkach, ale nie po to, żeby konsumować te pieniądze, przejadać, ale po to aby inwestować, aby Polska się rozwijała – mówił w Krośnie Zbigniew Ziobro – Niestety tak się nie stało – dodał, podkreślając, ze D. Tusk zadłużył Polskę bardziej niż Edward Gierek. – Za Gierka, co by o nim nie powiedzieć, przy wszystkich wadach i słabościach, to te pieniądze były inwestowane w zakłady energetyczne. Dziś cała energetyka opiera się na pieniądzach, z których wtedy zostały inwestycje przeznaczone – porównywał długi Gierka i Tuska Zbigniew Ziobro dodając: - W ostatnich latach te pieniądze zostały przejedzone, stadiony zostaną jako pamiątka po rządach Donalda Tuska.

alt

Następnie Z. Ziobro mówił o likwidowaniu stoczni i wielu innych zakładów, o bankructwie setek firm budowlanych i o fatalnej sytuacji w Służbie Zdrowia i w edukacji. – Wiemy jedno, ten rząd ma zlikwidować w tym roku 2000 szkół. To jest likwidacja wielu miejsc pracy, utrudniony dostęp dla dzieci do szkół. To dzieje się za rządów Donalda Tuska – Ziobro podkreślał, że odpowiedzialność za to zrzuca się na samorządy, jednak jego zdaniem winą za zamykanie szkół trzeba obarczyć rząd, bo to od rządu zależy ile pieniędzy dostaną samorządy na utrzymanie szkół. Podczas spotkania zbierano podpisy pod projektem ustawy zapewniającej nauczanie historii w szkołach.

Zbigniew Ziobro krytykował także sytuację na kolei i nieudolność w budowie dróg. W dyskusji z mieszkańcami Krosna i okolic przyjęto następującą formułę: najpierw zadawano kilka pytań (zwykle trzy), a następnie Zbigniew Ziobro lub Mieczysław Golba odpowiadali na te pytania. Zdaniem Z. Ziobry taka forma dyskusji pozwala na zadanie większej ilości pytań.

Zlikwidować immunitety
- Solidarna Polska przygotowała projekt ustawy, żeby znieść immunitety – zapowiedział Z. Ziobro – Chcemy sprawdzić intencje i szczerość Platformy Obywatelskiej, która zorganizowała kilka lat temu akcję „4 x Tak” i mówiła „zlikwidujemy immunitety”, ale tego nie zrobiła. Twierdzili, że nie mieli odpowiedniej większości. My dzisiaj razem z nimi i innymi posłami w parlamencie możemy mieć tę większość – mówił Zbigniew Ziobro. Zdaniem Solidarnej Polski w życiu publicznym w Polsce jest zbyć duże prywaty. Zniesienie immunitetów miałoby być gestem, symbolem, że zaczynają się zmiany.

Odsunąć Platformę
Zbigniew Ziobro mówił, że celem Solidarnej Polski jest odsunięcie od władzy „szkodliwej Platformy Obywatelskiej z PSL-em”. – Dotychczasowa opozycja skupiona w Prawie i Sprawiedliwości nie sprostała temu zadaniu. Kolejne wybory były wyborami przegranymi – mówił na temat działalności PiS Zbigniew Ziobro – Monopol, jaki wytworzył się po prawej scenie politycznej, nie dawał spodziewanego rezultatu, ale dawał coraz gorsze wyniki. Ten system monopolu wyczerpał się – zaznaczył Ziobro. Jego zdaniem PiS powinien szukać porozumienia, współpracy, żeby stworzyć alternatywę dla Platformy Obywatelskiej. Ziobro uważa, że Jarosław Kaczyński chce mieć wszystko pod kontrolą, z tego powodu zamyka się na inne środowiska i wyrzuca wielu ludzi z PiS. Sądzi, że w PiS jest „klakierstwo”, ludzie boją się sprzeciwić prezesowi. Zapewniał, że w solidarnej Polsce jest inaczej – My tworzymy team, tworzymy drużynę, w ten sposób chcemy zwyciężyć – zapowiadał prezes Solidarnej Polski. Zbigniew Ziobro krytykował też działanie rządzącej koalicji w państwowych spółkach. Stwierdził też, że dobrze prosperujące przedsiębiorstwa państwowe są niszczone. – Ludzie z Rad Nadzorczych nie tylko pobierają, te pijawki, pieniądze. Oni doprowadzają te przedsiębiorstwa do ruiny, żeby wyprowadzić pieniądze na zewnątrz, żeby ktoś się dorobił. Pewnie ci, co tak się dorabiają, mogą powiedzieć o Donaldzie Tusku, że dotrzymał obietnicy, że mają „zieloną wyspę”. To jest ich „zielona wyspa”, ale czy to jest „zielona wyspa” dla większości Polaków? – mówił w Krośnie Zbigniew Ziobro.

„Celowo się przemilcza Solidarną Polskę”
Zbigniew Ziobro stwierdził, że Solidarna Polska jest najbardziej aktywnym ugrupowaniem, przygotowuje szereg inicjatyw, ale to się „celowo przemilcza”. – Donald Tusk, jak często nieformalnie mówią politycy Platformy, jest zainteresowany tym, aby pokazywać tylko Prawo i Sprawiedliwość i Jarosława Kaczyńskiego. Ponieważ on w ten sposób chce mobilizować własnych wyborców. Chce tworzenia takiego systemu opartego z jednej strony na Platformie Obywatelskiej, a z drugiej na Prawie i Sprawiedliwości. Wejście nowej formacji, która może adresować swój program i do wyborców PiS i do tych co na wybory nie chodzą, ale też do tej bardziej konserwatywnej części wyborców PO jest problemem i zagrożeniem dla nich wszystkich. Dlatego nas cenzurują – mówił zgromadzonym Zbigniew Ziobro, podając za przykład, że Rady Politycznej Solidarnej Polski nie potraktowano w mediach tak, jak Rad Politycznych innych ugrupowań.

Piłka nożna i PZPN
Część pytań dotyczyła piłki nożnej, ponieważ Mieczysław Golba jest działaczem piłkarskim, prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu, kandyduje też na stanowisko prezesa PZPN. – Podkarpacki Związek Piłki Nożnej uważa za zła politykę prowadzoną przez Grzegorza Lato i Polski Związek Piłki Nożnej. Całą kadencję wytyka mu błędy – mówił poseł Mieczysław Golba. Zapytaliśmy posła o pomysł „demonopolizacji PZPN”, propozycja wyszła z Parlamentarnego Zespołu ds. Wolnego Rynku. Istotą tego pomysłu jest, aby tak zmienić ustawę o sporcie, żeby mogły powstawać konkurencyjne federacje sportowe, nie tylko w piłce nożnej.

alt

Mieczysław Golba popiera takie rozwiązanie – Chodzi o to, żeby „zdemonopolizować” federację, powołać nową. Bo jeśli do nie wejdzie komisarz do Polskiego Związku Piłki Nożnej to będzie bardzo ciężko wygrać z Grzegorzem Lato – powiedział M. Golba, który też jest kandydatem na prezesa PZPN. Podkreśla jednak, że Grzegorz Lato ma do dyspozycji duże pieniądze – Tego się obawiamy, że dalej będzie robił to samo. Chałtura będzie w dalszym ciągu. Dlatego kandyduję, żeby to zmienić.

alt
Kliknij aby przeczytać cały tekst.

Dlaczego Solidarna Polska?
Mieczysław Golba odpowiadał też, dlaczego przystapił do Solidarnej Polski – Wtedy, kiedy został wyrzucony minister Ziobro, Stasiu Cymański, Jacek Kurski, ja zobaczyłem, że trzeba ich bronić, że nie wolno zrobić tego, żeby doszło do podziału. Ale jak my poszliśmy ich bronić, to prezes za karę wyrzucił nas wszystkich, ta pierwszą „16”. Jak nas wyrzucili, to już nie mieliśmy innego wyjścia. Zaczęliśmy tworzyć nowe ugrupowanie, Solidarna Polska. Nie ukrywam, jest to pewna konkurencja. To jest szansa, żeby ci wyborcy, których stracił PiS, przyszli i zagłosowali na nas, żeby ci co do tej pory nie brali udziału w wyborach, żeby zagłosowali na nas i ci co odchodzą od Platformy Obywatelskiej, bo dużo odchodzi, za ten wiek emerytalny, widzimy jak korupcja dzisiaj wygląda itd. Ci co się zniechęcili do Platformy Obywatelskiej mogą na nas dzisiaj zagłosować jako na nowe ugrupowanie, które daje nową nadzieję.

Poseł Zbigniew Ziobro i Mieczysław Golba nie skorzystali z żadnych atrakcji „Świet(l)nego miasta”, prosto z Krosna pojechali na spotkanie z mieszkańcami Jasła.

Piotr Dymiński
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński

11 komentarzy

 • Nick

  Panie Redaktorze !
  No i po co ta cała irytacjana na blogu jakimś tam wpisem. To przykre oczywiście dla dziennikarza jak ktoś mu bezpodstawnie zarzuca brak obiektywizmu ale czy warto podejmować polemikę ? Przecież nigdy nie jest tak, że wszyscy obiektywnie ocenią wszystkich. Kaczyński nie kryje swojego dystansu wobec mediów szczególnie tych które mu nie sprzyjają. Stąd też może się wydawać iż pomysł stworzenia silnego koncernu krajowego mógł się pojawić. Co do Panów Ziobro i Kurskiego to wyniki sondaży dosyć obrazowo pokazują ich miejsce na scenie politycznej.

  Panie Piotrze rób Pan swoje !!!

  apropos, na jakiej podstawie internauta :( zarzuca Panu Prezydentowi nepotyzm ? czy podana informacja zatrudnieniu na stanowisku dyrektora cds jest prawdziwa ?

  Zgłoś nadużycie Nick sobota, 04, sierpień 2012 15:05 Link do komentarza
 • x

  Nasze to są banki spółdzielcze! Zapytaj ludzi np. moją sąsiadkę co za kredyt ze Skoku kupiła meble do pania, a teraz płacze, ale płaci z1000 zł emerytury, bo tak ją zbajerowali.

  Zgłoś nadużycie x czwartek, 02, sierpień 2012 19:39 Link do komentarza
 • TLo

  "Stasiu Cymański" ??? A kto to miałby być? Nie jestem fanem Cymańskiego, ale poseł Golba mógłby wiedzieć, że jego kolega to Tadeusz, nie Stanisław...

  Zgłoś nadużycie TLo czwartek, 02, sierpień 2012 17:54 Link do komentarza
 • :(

  Ludzie, ależ Wy jesteście popierdzieli, rzestancie juz tyle pluć, macie źle gadać to się zamnknijcie. macie cos do SKOKów, to nie wplacajcie tam pieniędzy, jest to najlepsza kasa oszczednościowa jaka jest w Polsce i polska. Głosujcie dalej na POwaików, to za chwilę wszyscy bedziecie musieli wypieprzac z tego zasciankowego Krosna, które nastawione jest tylko na rozrywkę. Pieniądze idą na rzeczy nikomu niepotrzebne w dobie kryzysu. Przykład - Centrumdziedzictwa Szkła, którego dyrektorem jest jeden z złonków roziny samego prezydenta Przytockiego - SKANDAL!!!!

  Zgłoś nadużycie :( czwartek, 02, sierpień 2012 16:58 Link do komentarza
 • x

  A co o "Skokach tych sławnych bankach" powiecie, bo to też ich dziecko i skok na kieszenie biedaków, co na raty muszą liczyć, by przeżyć, czy coś kupić?

  Zgłoś nadużycie x czwartek, 02, sierpień 2012 14:55 Link do komentarza
 • Aureliusz

  Krosnocity z panem red. dymeckim na czele opisuje sie jako portal, który nie omija niemiłych faktów.A gdzie informacja, że Ziobro z Kaczyńskim jeszcze w PiS-ie chcieli zbudować medialne impreium za kasę spółek skarbu państwa?Przecież to największy skandal polskiej prawicy i największa obłuda pana ziobry.Moralizuje, poucza innych, a sam co robi-skok na kase dla praiwcy! Ale nie dziwne, skoro red. dymecki kandydował z listy PiS, a teraz się popisuje na rzecz PiS i pomija "niemiłe fakty". Może skomentruje to wojciech kolanko albo paweł krzanowski.Co sądzą o skoku ziobry z kaczyńskim na kasę polskich firm.Czy to jest patriotyczne?Czy to jest moralne? Czy to słuzy wszystkim Polakom?Czy to wybielą w jakis spoób i machną ręką?Skandal i grzech u Kapucynów, a czołowi moralizatorzy Krosna spią.

  Zgłoś nadużycie Aureliusz czwartek, 02, sierpień 2012 14:31 Link do komentarza
 • Palikotowiec

  raz sierpem, raz młotem katolicką hołotę!!! takie hasło kiedyś wyczytałem...co sądzicie?
  zachowanie panów kapucynów przywodzące na myśl moim zdaniem „Monachomachię" Krasickiego...jak można tak bezpardonowo, w taki sposób upolitycznić kościół? kiedyś Macierewicz, teraz Ziobro, czy można taką instytucję traktować poważnie?
  Może klasztor otworzy swoje podwoje np dla marszałkini pani Wandy Nowickiej?
  Audytorium sali pana Pio kojarzy mi się ze wszystkim np fanatyzmem, fundamentalizmem, sekciarstwem, polowaniem na czarownice, wyświechtanymi, banalnymi tezami, ale nigdy z historią i rzeczową debatą.

  PS Przypominała mi się autentyczna historia jak ze spowiedzi u Padre Pio "wyleciał" zdeklarowany lewicowiec Aleksander Wat, autor powieści „Diabły"...ciekawe, ciekawe

  Zgłoś nadużycie Palikotowiec środa, 01, sierpień 2012 20:35 Link do komentarza
 • x

  Czytam na portalach, czytam w Podkarpaciu ....i co ? To spotkanie to taka mowa trawa, zabawa w dzieci ...to on, to oni winni, brak konkretów, liczb... za to sporo pomówień i oskarżeń. To co wyczytuję to taka "mowa pod publiczkę", badanie "niuchanie" rynku, szukanie naiwnych, by się nabrali i .......... zapewnili stołek Ziobrze, Golbie i Guzikowi .... ale co w zamian? Nawet ten program w ramach "Świetlnego Miasta" mają w ... tyle.
  Czas otworzyć szerzej oczy i dać szansę innym, bo cóż obecni dla Krosna zdziałali? no co? Co zrobili tu przebywający teraz i wcześniej : Macierewicz, Kaczyński .... co zrobili dwaj obecni posłowie dla mieszkańców miasteczka, oprócz kilku manifestacji, mszy ku czci i chwale, złożeniu wiązanek i sprowadzeniu kogoś kto obiecuje od lat to samo, a co dla "gminu", co dla tych co muszą, albo nie mogą ..........być tu i teraz. To co mamy to dzięki lokalnym władzom i ich staraniom.Czy któryś z tych "bufonów" zostawił choć symboliczną stówkę na potrzeby biednych, pokrzywdzonych, chorych, samotnych, czy dał początek jakiejś inicjatywie społecznej dla dobra ogółu / no poseł Babinetz stoi ze skarbonką na starym cmentarzu, poseł Piotrowicz coś z Albertem kombinował, a reszta .../, ale co dla tych co żyją, mieszkają, pracują... pokaz składania wieńców, czy pierwsze rzędy po kościołach to zbyt mało za taką kasę zgarnianą przez lata.

  Zgłoś nadużycie x środa, 01, sierpień 2012 18:59 Link do komentarza
 • Grzegorz N.

  Zbigniew Ziobro działa na szkodę polskiej prawicy. Dlaczego nie próbuje zagospodarować wyborców, którzy nie biorą udziału w wyborach ? Bo prościej jest podbierać elektorat jedynej realnej opozycji jaką jest PiS. Jarosław Kaczyński jest jedynym liderem polskiej prawicy. Zebrał ponad 7 mln głosów w wyborach prezydenckich. Czy ziobro mógłby liczyć chociaż na 0,5 mln ??? Nie ! A to co Ziobro wygaduje na temat Smoleńska to przekracza wszelkie pojęcie. Jestem studentem Politechniki, znam się trochę na strukturze materiałów i na zagadnieniach "wytrzymałościówki". W samolocie wybuchły bomby, bo tylko takie ciśnienie mogło rozerwać te elementy konstrukcji, które zostały rozerwane. W SP jest źle, bardzo źle, nastroje są fatalne, ludzie połapali się, że z tej listy nigdy nie wejdą do Sejmu. Stąd taki atak na PiS. Sami nie możemy, więc im też nie damy !!!

  Zgłoś nadużycie Grzegorz N. środa, 01, sierpień 2012 16:53 Link do komentarza
 • Han Solo

  "Nowa Nadzieja"? Ziobro to Skywalker? A kto jest Vaderem? Tusk czy Kaczafi?

  Zgłoś nadużycie Han Solo środa, 01, sierpień 2012 16:31 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?