KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Śmieć(i) na Rynku

Na Rynku nadal praktycznie nie ma koszy na śmieci. Za śmietnik służą klomby. Nasz czytelnik informuje, że jednego z worków ze śmieciami nie uprzątnięto jeszcze od czasu „Świet(l)nego Miasta”. Kiedy sytuacja się poprawi? Czytelnicy sygnalizują też problemy z opróżnianiem koszy w rejonie starego miasta.

REKLAMA


 alt

Dobiegają końca prace na krośnieńskim Rynku. Odbywają się też pierwsze imprezy, w tym cieszące się ogromną popularnością „Świet(l)ne Miasto”. Niestety, na Rynku praktycznie nie ma koszy na śmieci. W efekcie, po imprezach pozostaje dużo śmieci. – Myślę, że ludzie są porządni, gdyby były kosze to wyrzucaliby śmieci do koszy – mówi jeden z naszych rozmówców na Rynku. Tymczasem śmieci trafiają, np. na klomby. W ubiegły piątek jeden z czytelników poinformował naszą redakcję o tym, że na jednym z klombów wór ze śmieciami zalegał jeszcze od czasu „Świet(l)nego Miasta” (nasze zdjęcia zrobiliśmy w poniedziałek).

alt

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, Krzysztof Smerecki zapewnił nas, że klomby zostaną uprzątnięte. Pytanie jednak, kiedy pojawią się kosze? Naczelnik Wydziału Drogownictwa, Ryszard Sokołowski stwierdza: – Rozpisaliśmy przetarg, który zostanie na dniach rozstrzygnięty. Chcemy, żeby kosze były zainstalowane jeszcze przed „Karpackimi Klimatami”. Mam nadzieję, że wykonawca się z tym uwinie.

alt

Nasi czytelnicy zwracają również uwagę na problemy z opróżnianiem tych kilku koszy, które już są na Rynku, w pobliżu zejść do piwnic przedprożnych – Te kosze bardzo szybko się przepełniają, nic dziwnego, bo są jedynymi na Rynku. To później bardzo nieładnie pachnie – mówi jeden z przedsiębiorców ze starówki. Do naszej redakcji dotarły też sygnały, że kosze opróżniane są o różnych porach, także po południu, gdy w ogródkach siadają ludzie, chcą odpocząć – To nic miłego jak coś jesz, a obok przejeżdża śmieciarka z pootwieranymi klapami – skarży się nasz czytelnik, ten sam, który poinformował redakcję o leżącym na Rynku worku ze śmieciami.

alt

Utrzymaniem czystości w rejonie śródmieścia zajmują się dwie firmy wyłonione w przetargu: Remondis Kro-Eko (odbiór odpadów, opróżnianie koszy) oraz Ekomax z Jasła (sprzątanie płyty Rynku).

Kosze uliczne w rejonie śródmieścia są opróżniane codziennie (prócz niedzieli)  w godzinach wieczornych i nocnych.

Samochód śmieciarka należy do przedsiębiorstwa świadczącego usługi letniego utrzymania czystości na płycie rynku, ulicach i chodnikach. Wykonawcy zostanie zwrócona uwaga, aby usługi te świadczył w innych porach dnia – informuje Joanna Sowa, rzecznik Urzędu Miasta Krosna.

Piotr Dymiński
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński

12 komentarzy

 • x

  Melduję, ze wczoraj na wałach nie zapalili lamp . pani Sowa znowu podała mediom mylną informację.

  Zgłoś nadużycie x czwartek, 09, sierpień 2012 15:23 Link do komentarza
 • x

  Ludzie bardzo często zachowują się jak "Krowy", bo gdzie stają tam ....., ale czy za wychowanie młodych nie odpowiadają rodzice, dziadkowie? Jeden ksiądz mawiał "Dzieci wychowuje się 50 lat przed ich narodzinami" więc kto jest winien temu, że śmiecie walają się wszędzie i winni są nie ci co sprzątają, ale też ci ci wyrzucają opakowania po lodach, po chipsach, a w wielu blokach nawet jedzenie wyrzucają przez okna, nie wspomnę już o dziwnym zwyczaju obsypywania się ryżem, czy karmieniu w lecie chlebem gołębi/ptactwo nie powinno jadać chleba tylko suchą karmę, ale wytłumacz to np. Stefanowi/. Jedzenie to dar Boży i nie powinno się deptać po nim, ale to mówiła mi moja babcia, a dzisiejsze babcie ???? wyrzucają chleb do śmietnika! Babcie kiedyś "nieuczone" potrafiły szanować nie tylko jadło, babcie dzisiejsze "wysokouczone" szpanują wyrzucając nie tylko chleb ... a potem "gębują" że szczury się legną w piwnicach, śmietnikach itp.

  Zgłoś nadużycie x środa, 08, sierpień 2012 20:26 Link do komentarza
 • Galll

  Z całym szacunkiem, ale gdyby ludzie byli porządni to by śmiecie chowali do torebki/plecaka/torby i wyrzucili do najbliższego kosza, to tylko próba usprawiedliwienia swojego braku wychowania, więc proszę nie tłumaczyć się za innych.

  Zgłoś nadużycie Galll środa, 08, sierpień 2012 18:36 Link do komentarza
 • x

  Lampy mają zaświecić dziś, ale monitoringu nie będzie bo CDS "sapapał kaskę".

  Zgłoś nadużycie x środa, 08, sierpień 2012 13:13 Link do komentarza
 • Misio

  Myślę, że tą studzienkę powinni wreszcie zamknąć, a nie obstawiać barierkami.

  Zgłoś nadużycie Misio środa, 08, sierpień 2012 12:43 Link do komentarza
 • Slawek1979

  a co lampami na wałach wzdłuż Lubatówki, lampy są tam już zamontowane od paru miesięcy. Czy ktoś widział jak świecą? Kiedy zostaną włączone ?

  Zgłoś nadużycie Slawek1979 środa, 08, sierpień 2012 12:35 Link do komentarza
 • wojj76

  Tyle bylo smieci!

  Dodam, ze zabezpieczenie studzienki dwiema barierkami (zdjecie pierwsze) jest zupelnie niewystarczajace. Ta studzienka jest caly czas otwarta - tam powinny byc TRZY barierki.

  Zgłoś nadużycie wojj76 środa, 08, sierpień 2012 02:10 Link do komentarza
 • HIT_KROSNA_I_OKOLIC

  Ta piosenka to hit Krosna i okolic :
  http://www.youtube.com/watch?v=V8aChlTNHII

  Zgłoś nadużycie HIT_KROSNA_I_OKOLIC wtorek, 07, sierpień 2012 22:06 Link do komentarza
 • krul złoty

  POrażkowo w tym mieście...

  Zgłoś nadużycie krul złoty wtorek, 07, sierpień 2012 21:31 Link do komentarza
 • x

  Jeszcze kilka tygodni i staną kosze i staną ławeczki, tylko komu i po co na zimę, bo jak widać dopiero przetarg rozpisano, dopiero ktoś wymyślił, a takie rzeczy robimy z wiosną, by turyści widzieli,usiedli, odpoczęli, podziwiali z nich piękny Rynek by przechodni skorzystali, bo po kie licho komuś ławeczka w zimie , by śnieg sobie na niej poleżał?
  Miały być latarnie w parku na Grodzkiej i będą, ale chyba na zimę, miały być wały oświetlone, ale będą, chyba w zimie, ławki, kosze i gazony z kiatami miały być w Rynku, będą, może na Klimaty, a może nie ...Kto w tym UM pracuje, kogo my utrzymujemy za niemałą kasę, jak z myśleniem perspektywicznym są na bakier ....Może by ten urząd trochę przewietrzyć, albo niektórych pogonić, bo my jako podatnicy utrzymujemy tę armię "wolnomyślicieli", bo myślą o sobie, a o pracy za wolno, oj za wolno.......

  Zgłoś nadużycie x wtorek, 07, sierpień 2012 17:24 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?