KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W odpowiedzi na nasze pytania, zmienili znaki

Wracamy do tematu niefortunnej zmiany organizacji ruchu w Rynku. Z pomysłu zakazu ruchu przez Rynek od strony ul. Słowackiego UM wycofał się po zaledwie 2 tygodniach. Towarzyszyło temu niestety dużo zamieszania oraz błędy w oznakowaniu. Otrzymaliśmy już odpowiedzi na nasze kolejne pytania w związku z tą sprawą.

REKLAMA


Szerszy materiał na ten temat opublikowaliśmy w ubiegłym tygodniu: Eksperymenty na kierowcach. Ponieważ nie wszystko było jasne, szczególnie w odpowiedziach, jakie otrzymaliśmy z Urzędu, od razu zapowiedzieliśmy kolejne pytania.

alt
Zakaz ruchu wprowadzono 12 września. Tego zakazu już nie ma. Zlikwidowano go 27 września br.

Pytanie 1. Prosimy o wyrażenie „znikomych kosztów” wprowadzenia i zlikwidowania zakazu ruchu przez Rynek od ul. Słowackiego do ul. Franciszkańskiej (rozmieszczenie i zdemontowanie związanych ze zmianami znaków) w przeliczeniu na złotówki i czas pracy pracowników zajmujących się oznakowaniem.

Odpowiedź: W związku z wprowadzoną zmianą organizacji ruchu wykonano następujące prace których koszt wynosi:
a/ zdjęcie lub założenie 9 szt. znaków x 7 zł= 63 zł /znaki do ponownego wykorzystania/,
b/ ustawienie 1 słupka - 123 zł
c/zamontowanie tabliczki typu T – 120 zł
Razem : 306 zł x 1,23 VAT = 376, 38 zł

Pytanie 2. Kto zajmuje się zmianą oznakowania pionowego, pracownicy UM czy podmiot zewnętrzny? W jaki sposób rozliczany jest czas pracy przy zmianie oznakowania, tzn. czy są to stałe kwoty, niezależne od ilości zamontowanych / zdemontowanych znaków?

Odpowiedź: Utrzymaniem oznakowania, wymianą znaków zajmuje się Firma „WIMED” Tuchów która wygrała przetarg na tego typu roboty. Przetarg ogłaszany jest corocznie. Prace rozliczane są wg kosztorysu ofertowego tzn. od ilości ustawionych znaków, a nie od czasu pracy.

Pytanie 3. Jak w trakcie obowiązywania zakazu ruchu wzdłuż wschodniej pierzei Rynku rozwiązano sprawę osób niepełnosprawnych? Na wspomnianym odcinku objętym zakazem znajduje się sklep medyczny i siedziba PCK, z tego powodu wyznaczono tam 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W jaki sposób te osoby mogły podjechać pod sklep medyczny?

Odpowiedź: Zakaz ruchu B-1 nie dotyczy uprawnionej osoby niepełnosprawnej kierującej pojazdem samochodowym oraz kierującego pojazdem przewożącego taką osobę. W załączeniu kopia strony 53 Dz. U. Nr 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

alt
Zakaz zatrzymywania (po lewej) usunięto 5 października br.

Pytanie 4. Dlaczego nie zlikwidowano znaków B-36 (zakaz zatrzymywania) na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Blich do ul. Pawła z Krosna, skoro w udzielonej nam w poniedziałek (1 października) odpowiedzi, jaką otrzymała nasza redakcja z Urzędu Miasta czytamy: „(...)nie zdecydowaliśmy się na ograniczenie (likwidację) miejsc parkingowych na tym odcinku ul. Słowackiego”?

alt

Odpowiedź: Znaki B-36 na ul. Słowackiego zostaną zdjęte w dniu 05 października br.

alt

Komentarz KrosnoCity.pl: Wspomniane znaki usunięto w piątek, 5 października.

Pytanie 5. Dlaczego na ul. Słowackiego, od strony skrzyżowania z ul. Pawła z Krosna nie umieszczono znaku ostrzegającego jadących jezdnią jednokierunkową o miejscu, w którym rozpoczyna się ruch dwukierunkowy (A-20)? Przypominamy, że na jedniach gdzie dozwolona jest prędkość poniżej 60 km / godzinę, takie znaki można ustawiać w odległości poniżej 100 m od miejsca gdzie zaczyna się ruch dwukierunkowy (czyli tak, jak już wielokrotnie znak A-20 używany był w Krośnie).

alt

Odpowiedź: W celu lepszej orientacji kierujących o odcinku drogi dwukierunkowej ustawione zostaną znaki ostrzegawcze A-20.

alt

Komentarz KrosnoCity.pl: Trochę niepokojący jest wygląd tych znaków. To znaczy, wydaje się, że są to nowe tablice, tymczasem nie zauważyliśmy, żeby zlikwidowano którykolwiek ze znaków A-20, które od lat, stoją w zupełnie niepotrzebnych miejscach w Krośnie. W naszym poprzednim artykule sugerowaliśmy przestawienie zbędnego znaku.

(pd)
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński

5 komentarzy

 • ...

  mam nadzieje ze pan P wezmie sie za swoich urzedasow bo sie obijaja i wyciagnie wobec nich konsekwecje i jestem ciekaw jak byl ten eksperyment na rynku czemu straz nie wystawiala mandatow tylko 5 ich dala mieli lepsze zajecie z pewnoscia wystawianie smietnika i go pilnowania panowie z strazy powinni sie wstydzic i sami zrezygnowac z swojej roboty bo sa tak potrzebni jak...

  Zgłoś nadużycie ... poniedziałek, 08, październik 2012 23:28 Link do komentarza
 • ...

  czy ktos to policzyl dokladnie chyba nie bo z tego co widze to nie byl 1 slupek tylko kilka

  Zgłoś nadużycie ... poniedziałek, 08, październik 2012 23:24 Link do komentarza
 • x

  Jest chyba jakiś inspektor nadzoru i ,w świetle tego , za co bierze wcale niemałą kasę, po kiego licha nam tylu urzędasów u UM jak pod nosem nie widzą, nie wiedzą, a przecież podobno przemierzają uliczki krośnieńskie na piechotę/ p pani przyoczna prezydenta..... tzw ucho.

  Zgłoś nadużycie x poniedziałek, 08, październik 2012 21:28 Link do komentarza
 • Tak sekundnikom

  Jak będą sekundniki to będzie mniej fotek ale będzie bezpieczniej.

  Zgłoś nadużycie Tak sekundnikom poniedziałek, 08, październik 2012 21:01 Link do komentarza
 • Jacek265

  jednak potęga mediów jest nieznana... brawa dla portalu że sie tym zajal w kocu zrobiliscie porządek z tym badziewiem pozostaje tylko sprawa swiateł przy ul podkarpaciej i fotoradarów... wjezdzajac na pomaranczowym przychodzi nam fotka.. ale jadac zgodnie z ograniczeniem 70km/h nie jest w stanie czlowiek wychamowac jesli znajduje sie 10 m od tej spirali ktora jest w asfalcie... przydaly by sie sekundniki.. no ale znow mamy przyklad ze dzieje sie to tak bo pieniedzy brakuje a wcale bezpieczenstwa nie poprawia... zajmijcie sie i ta sprawa bo to kolejny absurd!! pozdrawiam cala redakcje portalu!! i ejszcze raz brawa ze w koncu ktos cos z tym zrobil

  Zgłoś nadużycie Jacek265 poniedziałek, 08, październik 2012 18:35 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?