KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno Samorządowym Liderem Edukacji – po raz drugi

Uroczysty finał II edycji Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji” odbył się 14 listopada 2012 roku w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Certyfikat i statuetkę „Samorządowego Lidera Edukacji” dla Krosna odebrał Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta.

REKLAMA


alt

O przyznaniu certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji” decydowało jury złożone z wybitnych przedstawicieli świata polskiej nauki, którzy specjalizują się w problematyce rozwoju systemu edukacji i promocji szkolnictwa. Komisji konkursowej przewodniczył prof. zw. hab. Dariusz Rott, członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej, ekspert Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W ramach Programu komisja oceniała samorządy pod kątem jakości prowadzonej przez nie lokalnej polityki edukacyjnej. Eksperci badali między innymi działania gmin i powiatów na rzecz rozwoju infrastruktury oświatowej, pozyskiwania środków zewnętrznych na szkolnictwo, podnoszenia jakości kształcenia, prowadzenia edukacji zgodnej z potrzebami rynku i lokalnych społeczności oraz wspierania innowacyjnych metod pracy z uczniem.

alt

Przyznanie certyfikatu oznacza, że Krosno wyróżnia się na tle innych jednostek samorządu terytorialnego pod względem inwestycji w edukację i działalności na rzecz jej rozwoju, podejmuje aktywne działania w kierunku aktywizowania młodzieży uczącej się oraz poszerzania jej edukacyjnych i naukowych pasji oraz skutecznie wspiera procesy wyłaniania się gospodarki opartej na wiedzy na poziomie lokalnym i rozumie konieczność inwestowania w nią.

alt

Przyznanie naszemu miastu certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji” jest dla nas dużym wyróżnieniem i potwierdzeniem naszych działań w zakresie lokalnej polityki edukacyjne – mówi Bronisław Baran zastępca prezydenta miasta. Krosno stawia na edukację, a szczególnie na wysoki jej poziom, zwiększając w ten sposób szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego i życiowego mieszkańców – dodaje. 

Dodatkowo Krosno otrzymało wyróżnienie „Primus”, w dowód uzyskania najwyższej liczby punktów rankingowych przyznanych przez recenzentów.
Krosno w programie certyfikacji uczestniczyło po raz drugi.

umk

 • autor: umk

6 komentarzy

 • wojj76

  Krosno zamierza zrobic obwodnice w oparciu o FIDIC [1]

  Bardzo dobry kierunek tylko sobie niech w UM uwazaja bo FIDIC nie przystaje do polskiego prawa zamowien publicznych i trzeba dosyc obszerne tzw. "particular conditions" pisac. W przypadku zoltej ksiazki FIDIC pamietajcie, zeby w sekcji 14.1 dac zapisy ograniczajace mozliwosci zmiany ceny (w przypadku kontraktow prywatnych realizowanych pod dotacje unijne stosuje sie odwolanie do art 632.1 kodeksu cywilnego - w przypadku bezposrednio samorzadu nie wiem czy to tez dziala).

  Kierunek dobry, ale mocno musicie chlopaki uwazac bo FIDIC wymaga ostrych uszczegolowien by poszlo w trybie przetargu publicznego.

  [1] http://www.bip.umkrosno.pl/?c=mdPrzetargi-cmPokazTresc-251-1645

  Zgłoś nadużycie wojj76 czwartek, 22, listopad 2012 20:21 Link do komentarza
 • nieokrzesany

  i widać jak się szanuje pieniądze podatnika wyjebali kasę na jakieś konto nie wiadomo nawet czyje a to może być prywatne konto i tyle w temacie ale to jest zgodne z prawem i tu kurwa żaden policjant ani prokurator ani sędzia się nie zainteresuje co za popierdolone państwo i mają rację że trzeba to rozpierdolić bo jak tak długo jeszcze nas będą okradać w świetle prawa

  Zgłoś nadużycie nieokrzesany czwartek, 22, listopad 2012 16:49 Link do komentarza
 • R.

  § 24 regulaminu konkursu:
  1 . Uczestnik Konkursu, któremu zostało przyznane wyróżnienie i certyfikat, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za udział w Konkursie w kwocie:
  •3.600 zł netto - gminy o liczbie mieszkańców od 20.001 do 50.000

  kolejny tytuł z pieniędzy podatnika!

  Zgłoś nadużycie R. czwartek, 22, listopad 2012 15:39 Link do komentarza
 • Durden

  Nie przesadzajmy z rangą tego wyróżnienia.

  http://www.fundacja-edukacja.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=126:laureaci-ii-edycji-2012&catid=1:nowosci&Itemid=1

  Zgłoś nadużycie Durden czwartek, 22, listopad 2012 09:10 Link do komentarza
 • naiwny - czekający na konkrety

  no dobra teraz na chłopski rozum niech to ktoś przełoży i wykaże jakieś względne korzyści z tego tytułu

  ile mamy przez to bezrobotnych mniej
  ile przez takie bzdurne nagrody wzrosły zarobki (tych co pracują w polsce nie na zmywaku w uk)

  dają sobie jakieś statuetki, dyplomy i coś tam jeszcze
  wielki prestiż krosna

  a mi się nasuwa piosenka :http://www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40"
  czas leci, ludzie przemijają, a "M.." jest ciagle Wielki, i smieszy jak zawsze - ktoś to dobrze podsumował

  Zgłoś nadużycie naiwny - czekający na konkrety czwartek, 22, listopad 2012 00:53 Link do komentarza
 • Beee

  Znowu promocja tego pana?

  Zgłoś nadużycie Beee czwartek, 22, listopad 2012 00:51 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?