Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno do wynajęcia. Od zaraz!

Czy handel w centrum Krosna zamiera? Przechodząc przez Śródmieście, przez Rynek i przylegające uliczki, mijamy wiele pustych lokali. Wszystkie są do wynajęcia lub sprzedaży, nawet od zaraz. Co o tym myślicie?

REKLAMAalt

Idąc przez Stare Miasto można odnieść wrażenie, że niemal co drugi lokal jest już do wynajęcia. Niektóre są puste od dłuższego czasu, inne od niedawna. Słowackiego, Sienkiewicza, Pawła z Krosna, Franciszkańska... wszędzie widok jest podobny. Ten kryzys dotknął także lokale gminne, znajdujące się przy ul. Portiusa.

alt

Jak dowiedziała się redakcja KrosnoCity.pl, już dwa przetargi na dzierżawę tych pomieszczeń okazały się nieskuteczne. Gmina rozważa inne wykorzystanie lokalu na parterze (kiedyś była tam apteka), natomiast na lokale położone wyżej zostanie rozpisany kolejny przetarg.

W szybach pustych lokali odbija się coraz piękniejszy krośnieński Rynek. Czy to przyciągnie turystów i nowych przedsiębiorców? Kto wie? Tymczasem wielu nie doczekało "lepszych czasów" dla krośnieńskiej Starówki.

(pd)
Fot. Piotr Dymiński

44 komentarzy

 • Benek

  To miało zwiększyć kulturę?? Osobiście chętnie przeniósłbym swoje biuro na rynek ale koszty są zbyt wysokie. Może wreszcie ktoś z UM (a jest tam taka ekipa od promocji) zamiast jako akcja promocyjna - wydawać kolejne kalendarze z logami firm (oczywiście odpłatnie) to może wypromować rynek dla przedsiębiorców, nie wiem może obniżyć koszty wynajmu. Nie muszą przecież tu być sklepy, ale może jakieś ciekawe przedsięwzięcia o tematyce turystycznej, kulturalnej a piętra przeznaczyć na biura usługowe.
  teraz nawet do banku nie chce się chodzic bo ledwo zaparkuję przy schodach CDS to od razu jakiś łepek leci po kase. Z jednej strony UM mówi o tym aby rynek zaczął żyć a z drugiej strony urzędasy dokładają wszelkich starań aby każdemu go zobrzydzić .

  Zgłoś nadużycie Benek poniedziałek, 21, styczeń 2013 14:24 Link do komentarza
 • Mash

  Jak mantrę będę powtarzał, że bez wprowadzenia nocnych kursów autobusów, to nic się w okolicy Rynku nie zmieni.

  Zgłoś nadużycie Mash sobota, 19, styczeń 2013 17:39 Link do komentarza
 • wiesiek098

  Czytając te wszystkie komentarze,przyszedł mi do głowy pewien pomysł...
  Mianowicie,gdyby tak sprywatyzować ten krośnieński rynek.Cały,łącznie z kamienicami i piwnicami.Wiecie co myślę że ten kto kupiłby pewnie wiedziałby co ma zrobić żeby ożywić ten rynek.Pewnie i korzyści też miałby nie małe.Bo tak już jest ze właściciel zawsze jest zainteresowany zyskiem.

  Z drugiej strony patrząc to już widzę protesty.Bo tak już jest w każdej podobnej sprawie.Zawsze jest grupa ludzi,która wie lepiej od innych....
  Więc lepiej niech zostanie po staremu.....

  Zgłoś nadużycie wiesiek098 sobota, 19, styczeń 2013 13:27 Link do komentarza
 • KATO1

  więcej remontów na rynku i zdecydowanie częściej. Nowa kostka co tydzień, a te największe prace prowadzić w sezonie turystycznym.

  Zgłoś nadużycie KATO1 piątek, 18, styczeń 2013 13:39 Link do komentarza
 • z dedykacją

  Wysłać te zdjęcia do radiowej Trójki i tego "pana sebastiana" !!! Niech skończą gadać bzdury.

  Zgłoś nadużycie z dedykacją czwartek, 17, styczeń 2013 17:54 Link do komentarza
 • rynek

  takie są skutki tego wyjazdu blisko połowy mieszkańców z regionu, zapotrzebowanie na tego typu lokale spadło wraz z ich wyjazdem bo zwyczajnie z nich korzystać nie będą. PWSZ też powinien odsprzedać budynki w koło Krosna i skupić się znów wokół rynku.

  W mieście emerytów i rencistów najbardziej opłaca się chyba postawić kościół ,może i katolicki albo jakiś inny chociaż przyzwyczajenia do katolickiego ciężko zmienić i nabyć parafian nowego nurtu.

  Zgłoś nadużycie rynek czwartek, 17, styczeń 2013 11:33 Link do komentarza
 • Ziom

  Witam
  A ja tam pamiętam czasy kiedy rynek miał swój klimat(drzewa z,zielen)można było piwko stuknąc na ławeczce!
  Miasto wyrzuciło grube miliony w granit i po co? Się pytam?

  Zgłoś nadużycie Ziom czwartek, 17, styczeń 2013 00:41 Link do komentarza
 • Matko Murkowa Ratuj!

  gościu, "pierwszy lepszy socjolog" (może ten ze Staszica) to jakiś twój guru? "Prezydent z bożej łaski", a jego zwolennicy cytują "pierwszego lepszego socjologa". Chore miasto dlatego wszyscy wyjeżdżają.

  Zgłoś nadużycie Matko Murkowa Ratuj! środa, 16, styczeń 2013 20:35 Link do komentarza
 • x

  Krosno pustoszeje i to prawda!
  W okolicach Rynku straszą puste lokale, pustką świeci też sławna na całą Polskę Wójtowska, no cóż właściciele lokali, albo sobie za dużo cenią, albo nie są zainteresowani wynajmem, bo jak się prowadzi działalność gospodarczą dochodową to podobno w dobrym tonie jest mieć coś co by przynosiło straty i lokować swoje zyski w to co nie przynosi dochodu.
  Jeśli zaś chodzi o lokale przy ul. Portiusa to można było tam przenieść BWA, bo za te pieniądze które wtopiono w przestronny hol RCKP można by było wyszykować pomieszczenia przy ul. Portiusa, a nie straszyć właścicieli Ambrozji / sami podpisywaliśmy istę w jej obronie jako wtedy studenci korzystający z tej przytulnej knajpki/.... Niestety zła gospodarka, promowanie złych pomysłów UM zemściło się i Rynek pustoszeje, a jego nieliczni mieszkańcy są na wymarciu.... zostały tylko gołębie do obs .... tych pustostanów .

  Zgłoś nadużycie x środa, 16, styczeń 2013 19:31 Link do komentarza
 • kiedyś czytałam krosno24

  gościu, superfajnie piszesz! Pokazujesz, ze władz miasta moze bronić tylko człowiek z amnezją, albo całkowicie zakłamany. Oprócz lipca, sierpnia i zimy są w Polsce jeszcze inne miesiące, i tak np. remont na Sienkiewicza, o którym pisałeś, miał być robiony w połowie września, a koparki wjechały na początku sierpnia!! W ubiegłym roku remonty miały się skończyć początkiem czerwca, a trwały praktycznie do sierpnia. Kup sobie jakiś syropek na pamięć, bo mi cie żal gościu!

  Zgłoś nadużycie kiedyś czytałam krosno24 środa, 16, styczeń 2013 17:31 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj