KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Zamach na władzę w sejmiku? Polecamy

Kolejna sesja Sejmiku WojewódzkiegoW poniedziałek (30.03) w Rzeszowie odbyła się kolejna sesja Sejmiku Wojewódzkiego. Mimo spodziewanych ataków ze strony opozycyjnej Platformy Obywatelskiej sesja ta przebiegła spokojnie. Przypomnijmy, że miesiąc temu wybuchła duża afera korupcyjna związana z urzędnikami marszałka województwa. 

REKLAMA


 Podczas trwania sejmiku radni zadecydowali, iż 27 podkarpackich samorządów dostanie dofinansowanie różnego rodzaju imprez artystycznych i kulturalnych. W sumie, do podziału jest 350 tysięcy złotych. Z kolei 39 samorządów z regionu otrzyma po 333 tysiące złotych na budowę boisk w ramach programu "Orlik". Zarząd województwa w budżecie na rok 2009 zabezpieczył na ten cel kwotę prawie 13 milionów złotych. Głównym powodem, dla którego w ostatnim czasie Urzędem Marszałkowskim interesują się media, jest afera korupcyjna. Czy zatem sytuacja ta może być powodem do przejęcia władzy przez opozycję?


Rozmawialiśmy z lokalnym liderem Platformy Obywatelskiej w Krośnie oraz radnym sejmiku wojewódzkiego Jerzym Borczem.

Dzisiejsza sesja przebiegała dość spokojnie. Będą jakieś działania ze strony Platformy w związku z aferą korupcyjną?

Jerzy BorczJerzy Borcz: Klub radnych Platformy Obywatelskiej zapowiadał już wcześniej, że zajmie się sprawą afery korupcyjnej rządów Prawa Sprawiedliwości w województwie podkarpackim na sesji absolutoryjnej i to będzie ten czas, kiedy o tych sprawach będziemy rozmawiać. Uważaliśmy, że niestosowne jest dzisiaj tego tematu podejmować skoro za miesiąc mamy sesję absolutoryjną.

Głównym powodem chęci przejęcia przez was władzy w sejmiku jest afera korupcyjna?
 
Jerzy Borcz: Każda opozycja zawsze jest zainteresowana przejęciem władzy i my mamy pomysł na rządzenie tym województwem uważamy, że potrafimy robić to lepiej, dlatego też jeśli taka sytuacja się nadarzy to Platforma Obywatelska jest przygotowana do tego żeby przejąć władze w województwie podkarpackim. Jedno z głównych zastrzeżeń, jakie mamy do tego zarządu to jest wykorzystywanie środków z  Regionalnego Programu Operacyjnego. To nie przebiega w taki sposób, w jaki powinno. Uważamy, że jesteśmy daleko za pozostałymi województwami w Polsce i to niewątpliwie jest powodem złego zarządzania w tym województwie i nieumiejętności wykorzystywania tych środków.
 
Pozostaje nam czekać na następną sesję sejmiku. Czy na niej nastąpią jakieś przełomowe decyzję? Będziemy informować was na bieżąco.

Mateusz Głód
Foto: archiwum

  • autor: Mateusz Głód

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?