Logo
Wydrukuj tę stronę

Czy Lech Kaczyński zwiąże się z Krosnem? Polecamy

Czarnorzeki dla Lecha Kaczyńskiego?Artykuł był sponsorowany przez dzień 1 kwietnia 2009. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich a w szczególności ludzi z poczuciem humoru.

24 marca prezydent Polski Lech Kaczyński odwiedził Krosno podczas obchodów przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Napięty plan odwiedzin głowy państwa nie zaowocował niestety bliższą możliwością poznania uroków miasta Krosna, jak i przyległych do niego terenów.

REKLAMA


Wg nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, iż miasto Krosno przypadło do gustu Prezydentowi Polski. Odnowione niedawno uliczki prowadzące na rynek były jednym z elementów, które zapadły w pamięć obecnemu prezydentowi. Jednak nie tylko nasze miasto spodobało się prezydentowi, lecz  również pobliskie tereny, których widok mógł podziwiać w czasie wizyty.    Informacja, którą dostaliśmy zawiera także notkę, na temat wcześniejszego zainteresowania Pana Prezydenta naszymi terenami, a dokładniej mówiąc, Czarnorzekami, których widok prezydent mógł niestety z racji bezpieczeństwa jak i planu wizyty oglądać tylko na zdjęciach dostarczonych przez jego biuro. Mimo tego, nie przeszkodziło to temu, aby urok naszych terenów udzielił się również prezydentowi Kaczyńskiemu. Najbardziej, wg naszego źródła, spodobały mu się okoliczne lasy i świeży klimat, który może poprawić jego kondycję zdrowotną.

 alt

Najprawdopodobniej na terenie Czarnorzek zostanie wybudowany domek letniskowy, w którym to prezydent będzie mógł odpoczywać w czasie wolnym od pracy. Niestety nie będzie mógł on sobie pozwolić na spacer po lesie z małżonką, gdyż BOR ma za zadanie zapewnić 24 godzinną opiekę nad prezydentem Kaczyńskim.

Termin rozpoczęcia budowy domku, jak i konkretne miejsce są nieznane z racji bezpieczeństwa głowy państwa. Na zapytanie, skierowane do biura prezydenta, odnoszące się do omawianego tematu nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi, co może oznaczać, że plany budowy domku letniskowego mogą być jak najbardziej realne.

 alt

Pozostaje tylko kwestia, na którą przez najbliższy czas nie otrzymamy odpowiedzi dotycząca tego, czy budowa domku letniskowego Glowy państwa wpłynie pozytywnie na rozwój regionu Krośnieńskiego. Możemy mieć tylko nadzieję, iż wpływ najwyższej głowy państwa pozwoli rozwinąć się jeszcze bardziej lokalnej agroturystyce. Bowiem kto nie chciał by spotkać prezydenta na letnich wojażach.
  

Tomasz Zajdel
Foto: Tomasz Zajdel

 

  • autor: tomasz
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021