KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Spotkanie mieszkańców dzielnicy Polanka Polecamy

Spotkanie mieszkańców dzielnicy PolankaDzisiaj (tj. 1 kwietnia 2009 roku) odbyło się spotkanie mieszkańców dzielnicy Polanka. W spotkaniu tym wzięli udział przedstawiciele władz miasta z zastępcą Pana prezydenta, Bronisławem Baranem na czele, ze strony mediów natomiast spotkaniu przysłuchiwali się przedstawiciel krośnieńskiego tygodnika „Nasz Głos”, oraz Pan Adrian Krzanowski z portalu Krosno 24.

REKLAMA


Sprawozdanie z działań rady dzielnicy wyglądało imponująco. Wspomniano o licznych inwestycjach inżynieryjnych, rozbudowie szkoły, budowie nowych chodników, oświetleniu ulic oraz innych pracach. Po skrótowym sprawozdaniu rozpoczęła się część ogólna, w której udział wzięli mieszkańcy dzielnicy, dzieląc się swymi wątpliwościami,  uwagami czy ewentualnymi potrzebami.

Między innymi, obawy mieszkańców budzi nowa inwestycja „na blokach”, polegająca na budowie nowego bloku przez krośnieński TBS. Na „ciasnym” osiedlu, ma się pojawić kolejny budynek, który będzie ograniczał przestrzeń pomiędzy już istniejącymi, a także spowoduje on powiększenie się liczby pojazdów na już przeładowanym zdaniem mieszkańców terenie. Niestety, żadne konkretne odpowiedzi, poza uspakajającymi zapewnieniami, iż wszystko będzie dobrze i w zgodzie z przepisami, nie zostały podane. Odpowiedź taka powinna być konkretna, a nie wymijająca. Temat na pewno powróci - potrzeba dobrego przygotowania do realizacji takiego projektu, jak również do spotkania z zaniepokojonymi mieszkańcami osiedla – odpowiedzi na te pytania właściwie nie było. Ciekawą kwestią była sprawa geodezyjnego podziału gruntów osiedla. Z wypowiedzi przedstawiciela urzędu miasta, wynikało, iż miasto zostało zmuszone do przejęcia terenów otaczających poszczególne bloki, a teraz, z kolei ono, zmusza mieszkańców osiedla do wykupu tych terenów – odpowiedzi muszą być jasne i czytelne, do mojej świadomości dotarło kolejne kuriozum. Podobne odczucia widać było na twarzach słuchaczy uczestniczących w spotkaniu.

Inną bolączką dzielnicy, jest brak miejsc parkingowych, zarówno przy kościele, jak i przy szkole, niszczenie znaków drogowych przez młodzież, zawrotne prędkości na wąskich drogach, oraz problemy typu: „tu ciemno tam jasno”, „tu śmieci, tam błoto”. Trzeba przyznać, że istnieje wiele większych czy mniejszych spraw i tematów, które należałoby jeszcze rozstrzygnąć i poruszyć.


Spotkanie zakończyło się dłuższą wypowiedzią Pana Prezydenta, który w sposób rzeczowy podsumował większość podejmowanych kwestii. Muszę  także przyznać, że okazał on dużo zrozumienia dla wszystkich wypowiedzi nie próbując pominąć nawet przysłowiowej „dziury w moście”. Dlatego miło jest, że zostaliśmy uważnie wysłuchani.
Przy okazji naszego dzielnicowego spotkania, padły też ważkie słowa, które mogą natchnąć nową nadzieją serca Pracowników Huty Szkła. Pan Prezydent uważa, że paradoksalnie tragiczna sytuacja zakładu, może odwrócić złą passę i stać się nowym rozdziałem w „księdze życia” zakładu, który zatrudniał pokolenia Krośnian – daj Boże by to były prorocze Słowa.

W każdym razie, jeżeli udałoby się zrealizować dzisiejsze plany, pomysły i marzenia… warto byłoby wtedy mieszkać w tym naszym „grajdołku”, przy założeniu realizacji idei Uniwersytetu Trzeciego Wieku, można byłoby utworzyć Stowarzyszenie Mieszkańców Polanki, które to Stowarzyszenie mogłoby stać się organizacja wspomagającą działania rady dzielnicy. Kiedyś zainteresowaliście się tym pomysłem…

Życzę Wam więc spełnienia marzeń i postulatów, jak również ziszczenia się słów Pana Prezydenta odnośnie przyszłości Huty.

 

Marek Gransicki
Foto: Marek Gransicki
  • autor: Marek Gransicki

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?