KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Okradał przydrożne kapliczki Polecamy

Okradał przydrożne kapliczkiPolicjanci z krośnieńskiej sekcji kryminalnej odzyskali figurkę Chrystusa Frasobliwego oraz krzyż, skradzione w marcu z przydrożnych kapliczek w Odrzykoniu. Aktualnie trwa określanie wartości tych przedmiotów. W połowie marca Policja została powiadomiona o kradzieży zabytkowej figurki Chrystusa Frasobliwego z kapliczki, znajdującej się na terenie prywatnej posesji w Odrzykoniu. 

REKLAMA


Figurka miała ok. 30 cm wysokości i wykonana była z drewna. Według pokrzywdzonego rzeźba miała ok. 100 lat, a jej wartość wynosiła kilkaset złotych.

 
W efekcie podjętych czynności policjanci ustalili, że sprawcą tej kradzieży jest 26-letni mieszkaniec Korczyny. Mężczyzna miał w przeszłości swój udział w innym podobnym przestępstwie. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze odnaleźli skradzioną figurkę oraz krzyż z rzeźbą Chrystusa. Jak się okazało 26-latek ukradł go z innej kapliczki, również na terenie Odrzykonia. Kradzieży tej pokrzywdzony nie zgłosił.

Aktualnie trwa szacowanie wartości odzyskanych przedmiotów. Jeżeli przekroczy ona kwotę 250 zł mężczyźnie grozić będzie kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przeciwnym wypadku sprawca odpowie za wykroczenie.

 

KMP Krosno
  • autor: KMP Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?