KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Zatrzymano fałszywego diagnostę Polecamy

Zatrzymano fałszywego diagnostę w KrośniePolicjanci zatrzymali mężczyznę, który potwierdzał wykonanie przeglądów technicznych samochodów, nie mając do tego uprawnień. Trwają czynności, mające na celu ustalenie jak długo trwał ten proceder oraz grona osób, które skorzystały z usług fałszywego diagnosty.

REKLAMA


27-go marca br. podczas kontroli drogowej uwagę policjantów krośnieńskiej sekcji ruchu drogowego zwróciła pieczątka w dowodzie rejestracyjnym vw golfa, potwierdzająca dokonanie okresowych badań technicznych. Odcisk pieczęci i dane diagnosty różniły się bowiem od innych, powszechnie używanych na naszym terenie.


Po sprawdzeniu w Wydziale Komunikacji UM Krosna policjanci ruchu drogowego ustalili, że pieczęć ta była wydana pracownikowi stacji obsługi przy KMP w Krośnie i straciła ważność w październiku 2003r. Od tego czasu stacja  nie ma bowiem uprawnień do wykonywania okresowych badań technicznych.

Nieuczciwy, 52-letni diagnosta został zatrzymany. Dobrowolnie wydał pieczątkę, którą się posługiwał. Wyjaśnił, że wyrobił ją samowolnie po zdaniu oryginalnej.

Aktualnie policjanci sprawdzają, jak długo mężczyzna prowadził tę działalność oraz kto korzystał z jego usług.

Za poświadczanie nieprawdy diagności grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KMP Krosno
Foto: Mateusz Głód
  • autor: KMP Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?