KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zasmakuj w pograniczu - Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov

Krosno wraz z Bardejovem przystąpiło do wspólnej realizacji projektu "Zasmakuj w pograniczu - Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov". Głównym celem projektu jest promocja wspólna regionu pogranicza oraz stworzenie trwałych struktur współpracy.

REKLAMA


W dniach 15-17 stycznia br w Bardejovie odbyła się pierwsza część szkolenia i warsztatów. W zajęciach uczestniczyli pracownicy instytucji odpowiedzialnych za promocję miast: Krosna i Bardejova oraz osoby bezrobotne. Grupa liczyła razem 30 osób. Podczas 3 dniowego spotkania uczestnicy zapoznali się ze specyfiką współczesnej turystyki i nowoczesnymi sposobami promocji regionów oraz z historią i atrakcjami kulturalno - turystycznymi Bardejova, Krosna i okolic.

Podczas części warsztatowej opracowywano trasy turystyczne pomiędzy Krosnem a Bardejowem, oraz opisy miejsc atrakcyjnych turystycznie. W celu zdobycia dodatkowej wiedzy o Bardejovie - mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO uczestnicy szkolenia wraz z przewodnikiem mieli możliwość obejrzenia unikatowych zabytków tego miasta oraz poznali uroki uzdrowiska Bardejovskie Kupele.

Druga część szkolenia i warsztatów odbędzie się w Krośnie w dniach 29-31 stycznia. Wtedy to goście ze Słowacji będą mogli poznać uroki Krosna i jego okolic.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

umk

  • autor: umk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?