KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowe oznakowanie zabytkowego centrum miasta Polecamy

Oznakowanie Krosna, szczególnie tej najbardziej turystycznej części, pozostawia wiele do życzenia. Sytuacja ma się poprawić. Zaprojektowano nowy system miejskiego oznakowania. Stonowane ciemne tablice ze złotymi napisami wkrótce pokierują turystów zwiedzających nasze Miasto.

REKLAMA


Krosno nie posiada pełnego i jednolitego pod względem graficznym systemu informacji miejskiej. - Wielokrotnie spotykałam się z opiniami zarówno od mieszkańców jak i turystów, że Krosno jest źle oznakowane i trudno jest trafić do punktów docelowych jak kina, muzea czy instytucje użytku publicznego. Dlatego w 2013 r. podjęliśmy prace związane z wykonaniem projektu, na razie dla zabytkowego centrum miasta - informuje Marta Rymar, miejski konserwator zabytków. Planowane jest oznakowanie wszystkich instytucji znajdujących się terenie starego miasta.

Oznakowania będą wykonane w kolorystyce ciemnej, stonowanej połączonej ze złotymi elementami napisów. Płaszczyzny tablic będą miały kolor oscylujący pomiędzy ciemno brązowym a czarnym. Napisy oraz obwódki tablic zaprojektowane są w kolorze złota. - Podana kolorystyka obowiązywać będzie tylko na obszarze Zespołu Staromiejskiego. Jeżeli będziemy rozszerzać system na całe miasto, tablice wykonane będą w innej konwencji i kolorystyce - dodaje Marta Rymar.

W bieżącym roku planowane jest wykonanie systemu miejskiego jedynie dla obszaru Zespołu Staromiejskiego - Liczę na to, że uda się kontynuować pomysł  i w najbliższym czasie objąć systemem całe miasto. Mając świadomość z wartości historycznych i głębokiej tradycji hutniczej czy lniarskiej, jakie posiadamy wskazanym będzie ujęcie w projekcie wszystkich mających znaczenie dla miasta i mieszkańców miejsc na terenie miasta - stwierdza Marta Rymar.

Projekt wykonało Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe LINIA s.c. z Wrocławia. Firma ta posiada już duże doświadczenie w projektowaniu systemów miejskich. Wykonywali podobne realizacje m.in. dla Wrocławia, Szczecina i Sandomierza.

Realizacja zadania zostanie pokryta ze środków finansowych Gminy Krosno. Na ten cel przygotowano do dyspozycji Miejskiego Konserwatora 50 tys. zł. Czy to wystarczy? Okaże się po rozstrzygnięciu ofert na realizację oznakowania.

mg/pd

 • autor: mg/pd

3 komentarzy

 • pl.

  BARDZO SA POTRZEBNE BUHAHAH .WRECZ NIEZBEDNE MIESZKANCOM. A MORZE O TYM ZE WODA DROZEJE ?!!! A mialo byc taniej po remoncie ??!!

  Zgłoś nadużycie pl. piątek, 24, styczeń 2014 15:24 Link do komentarza
 • turysta

  takie tablice jaka władza krosna -do d...y nie podobna. turyści jak przyjadą (o ile) to zaraz wyjadą. bo jak do tej pory turystów jak na lekarstwo. a na promocję idą nie małe pieniądze i armia urzędników zatrudniona- i nic !!!

  Zgłoś nadużycie turysta piątek, 24, styczeń 2014 14:39 Link do komentarza
 • 10544228828

  grobowe tablice, ochyda

  Zgłoś nadużycie 10544228828 piątek, 24, styczeń 2014 11:10 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?