KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

50 nowych mieszkań w Krośnie

50 nowych mieszkań w Krośnie Fot. Łukasz Jaracz | www.lukaszjaracz.com

Zakończona została inwestycja TBS przy ul. Podchorążych. Dwa bloki mieszkalne zostały uroczyście otwarte i poświęcone 5 lutego. Zamieszka w nich łącznie 50 rodzin. Prezydent Piotr Przytocki wyraził nadzieję, że nowi mieszkańcy zostaną dobrze przyjęci na osiedlu, pomimo, że inwestycja budziła kontrowersje.

REKLAMA


Budowę ukończono na kilka miesięcy przed terminem. Powstały dwa budynki mieszkalne wielorodzinne podpiwniczone - jednoklatkowe z pięcioma kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną, kryte dachem płaskim, wyposażone w windę. W sumie znajduje się w nich 50 mieszkań. Wszystkie lokale znajdujące się w budynkach w klatce są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Do każdego mieszkania przydzielona jest komórka lokatorska. Wszystkie mieszkania mają do dyspozycji balkon.

Budynki będą ogrzewane z wykorzystaniem węzła cieplnego zlokalizowanego w pomieszczeniu wymiennikowni. W lokalach mieszkalnych zastosowano system grzewczy w postaci „mieszkaniowych stacji wymiennikowych” typu LOGO-TERMA (urządzenia służące do indywidualnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i regulacji temperatury powietrza w mieszkaniu). Jak poinformował Stanisław Kubit, prezes TBS, ta technologia pozwala obniżyć rachunki nawet o 40% w porównaniu do rozwiązań stosowanych w starszym budownictwie.

W “Budynku A” przygotowano 25 mieszkań przeznaczonych na wynajem w stanie „pod klucz”. Mieszkania są w pełni wykończone - w pokojach i przedpokojach - deska podłogowa w kuchniach i łazienkach - terakota, płytki ceramiczne - wyposażone w urządzenia sanitarne i kuchenne.

W “Budynku B” przygotowano część mieszkań (10) na sprzedaż. Budynek wybudowany w tzw. systemie developerskim (bez końcowego wykończenia) - dobór armatury w kuchni i łazienkach, posadzek i podłóg pozostawiono przyszłym właścicielom, zabezpieczając oczywiście wszystkie instalacje, w tym instalacje centralnego ogrzewania.

W sumie dla obu budynków przygotowano 70 miejsc parkingowych. To o 20 więcej niż wymagane przy tej liczbie lokali. W ten sposób TBS wychodzi na przeciw obawom mieszkańców osiedla zgłaszających, że i bez nowych bloków brak jest miejsc do parkowania. 3 miejsca parkingowe przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Przy nowych blokach powstał też plac zabaw dla dzieci.

Klatki schodowe ogrzewane będą za pomocą mat grzejnych ogrzewania podłogowego elektrycznego.

- Mamy duża liczbę osób oczekujących, w tym gronie jest duża ilość osób młodych. Stwarzamy możliwość na mieszkania w Krośnie, stworzenia rodziny, rozwijania się. To naczelny cel jakim się kierujemy - mówi prezydent Piotr Przytocki.

Inwestycja była współfinansowana przez przyszłych właścicieli mieszkań. Ponadto Miasto wsparło inwestycję TBS kwotą 1 miliona złotych poprzez podniesienie kapitału Spółki.

Uroczystego otwarcia i poświęcenia budynków dokonano 5 lutego. Podczas uroczystości przewodniczący Rady Miasta, Stanisław Słyś, podkreślał, że nie wszyscy radni wspierają takie inwestycje. - Pamiętajcie, który Klub Radnych za tym głosował - mówił do przyszłych mieszkańców bloków Stanisław Słyś (Klub Samorządowy).

Kolejne planowane inwestycje TBS to budynki w zabudowie szeregowej przy ul. Zagórze oraz blok przy ul. Szklarskiej. Tej drugiej inwestycji sprzeciwia się grupa mieszkańców Polanki. Podczas styczniowej sesji Rady Miasta odczytano list do prezydenta z ich protestem.

Ogółem koszt inwestycji wyniósł blisko 7 000 000,00 zł brutto, z czego wkład miasta wynosi ok. 1 mln zł.

pd

 • autor: pd

12 komentarzy

 • rutkowski

  Panowie prezesi z TBS-prosze zadbać o oddawane lokale ,aby miały porzadne drzwi i zamki.W dn.11.02 .2014- w lokalach na Zwirki oraz Piastowskjej i Grodzkjej-- w godzinach przedpołudniowych-dokonano trzech włamań do mieszkań.Pojedyncze skromne zamki za 20zł-zostały błyskawicznie wyłamane- a złodzieje splądrowali dobytek ludzi. Proszę przeprowadzić akcje informacyjna-w której to - należy ostrzec mieszkańców przed włamywaczami .A może monitoring?

  Zgłoś nadużycie rutkowski środa, 12, luty 2014 15:31 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  a jak myślicie kto będzie mieszkał na Szklarskiej? Lekką ręką prezydenta i jego popleczników przegłosowali 1,5 ml złotych dla 36 rodzin a jeszcze za darmochę TBSowi dali działkę .I jeszcze się chwalą ,że te pieniądze to nie koniec.Zapraszamy na Szklarską zobaczcie co zgotowali nasi radni iz prezesem TBS i prezydentem na czele ,mieszkańcom osiedla . XXI wiek i getto postawili. przed oknami .

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec środa, 12, luty 2014 14:56 Link do komentarza
 • lokator

  parę lat temu TBS wybudował domy mieszkalne na ul. Okrzei k. zbiornikow z woda - jak pisał Krzanowski k24 miały byc to mieszkania dla ubogich a zamieszkali urzednicy i znajomi władz.np. rzeczniczka prezydenta,psychiatra zreszta apartamenty, garaże przy budynku nie przypominaja bloku nawet tych obecnie oddanych. Zdaje sobie sprawę, ze wiekszosci zamieszkaja tam przedewszystkim znajomi i kolesie.

  Zgłoś nadużycie lokator środa, 12, luty 2014 11:29 Link do komentarza
 • mama

  Czy plac zabaw koło nowych bloków jest też dla dzieci z bloków obok - tzn. tzw. starych?? Czy tylko dla DZIECI PAŃSKICH z nowych bloków? Reszta dzieci gorsza od tamtych, nie mają takich placyków pod blokami:(

  Zgłoś nadużycie mama poniedziałek, 10, luty 2014 21:49 Link do komentarza
 • x

  Dziwnie jakoś mi się kojarzy Kubit prezes z TBS i Kubit brat z UM, czy to nepotyzm, czy tylko wtyka.

  Zgłoś nadużycie x piątek, 07, luty 2014 21:31 Link do komentarza
 • Krośnieński Szarak

  Jak zwykle brak słowa o firmie, która to wykonała - reklama? A podawanie nazwy TBS nie jest reklamą ?
  P.s
  To nie wstyd, podać nazwę lokalnej firmy, która istnieje już 30 lat, płaci podatki i co najważniejsze daje zatrudnienie!

  Zgłoś nadużycie Krośnieński Szarak czwartek, 06, luty 2014 14:18 Link do komentarza
 • kierat

  Jakie te dwa bloki budziły kontrowersje ? Wybudowali to i już.

  Zgłoś nadużycie kierat czwartek, 06, luty 2014 13:26 Link do komentarza
 • impreza

  jak widac impreza na całego ciekawe co potem pili i jedli na koszt podatników miasta

  Zgłoś nadużycie impreza czwartek, 06, luty 2014 12:28 Link do komentarza
 • mieszkaniec nie tego bloku

  Raczej oburzająca i mało profesjonalna wypowiedź Pana Słysia. To on, jako przewodniczący, nie reprezentuje na takich "otwarciach" całej Rady Miasta Krosna, tylko jakiś Klub? Arogancja i żenada. Pojeść i popić za darmo - to wszystko.

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec nie tego bloku czwartek, 06, luty 2014 12:14 Link do komentarza
 • mix

  Raczej nie przyjmą ich dobrze mieszkańcy bloku przy ul. Oficerskiej 7, którym w związku z budową zgotowano koszmar. Brak chodnika, rozjeżdżony trawnik i samochody parkujące tuż przy bocznej ścianie bloku przejeżdżające nie tylko tymczasową ulica, ale także przez tereny zielone. Mieszkańcy zapraszają pana prezydenta do odwiedzenia tego miejsca. Koniecznie

  Zgłoś nadużycie mix czwartek, 06, luty 2014 10:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?