Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nadal nie ma decyzji Rady w sprawie gazociągu

Wbrew zapowiedziom Rada Miasta Krosna nie zajęła się na lutowej sesji uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Krosna "Białobrzegi - Krościenko Niżne - g700". Chodzi o przeprowadzenie przez Krosno strategicznego gazociągu.

REKLAMAPlan miał być uchwalony już w styczniu, jednak po burzliwej dyskusji podczas obrad poprzedzających sesję Komisji Geodezyjnej, prezydent zdecydował o zdjęciu punktu z porządku obrad. Prezydent Piotr Przytocki odpowiadając portalowi KrosnoCity.pl poinformował, że temat powróci na następnej (lutowej) sesji. Prezydent przewidywał, że miesiąc wystarczy na uzgodnienie stosownego porozumienia z inwestorem.

Chodzi o zabezpieczenie interesu gminy poprzez porozumienie pomiędzy Inwestorem, a Miastem, w wyniku którego to Inwestor pokryłby koszty wynikające miedzy innymi z obniżenia wartości nieruchomości po uchwaleniu Planu. Sprawa jest poważna, bo jak podczas komisji powiedział naczelnik Wydziału Geodezji Krzysztof Wilk, ten temat może dotyczyć nawet 180 prywatnych nieruchomości. Zgodnie z proponowaną w styczniu treścią porozumienia Inwestor miał pokryć koszty do kwoty 100 tysięcy Euro. Radni obawiają się, że koszt odszkodowań może być wyższy oraz, że obciążyłby gminę.

Prezydent chce porozumienia, które gwarantowałoby, że Krosno nie poniesie dodatkowych kosztów związanych z uchwaleniem planu. Piotr Przytocki dodaje przy tym: - Budowa gazociągu nie jest inwestycją miejską tylko rządową. Urząd Miasta Krosna nie ma wpływu na podejmowanie rozmów przez Inwestora z właścicielami działek, na częściach których planowana jest inwestycja, nie ma również wpływu na formę tych rozmów.

Punkt dotyczący uchwalenia Planu "Białobrzegi - Krościenko Niżne - g700" nie znalazł się w programie lutowej sesji Rady Miasta. Na pytanie portalu Krosnocity.pl prezydent odpowiedział krótko, że jeszcze nie udało się dojść do porozumienia z Inwestorem.

pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj