KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Złapano wandali. To trzej chłopcy, byli pijani

Złapano wandali. To trzej chłopcy, byli pijani Fot. Mateusz Głód

Porozbijane szyby na chodnikach, zdemolowane przystanki - taki widok zobaczyli w niedzielę rano mieszkańcy Zawodzia. Trzy przystanki przy ul. Niepodległości zostały zniszczone. Sprawców, trzech chłopców, ujęto. Byli pijani.

REKLAMA


W sumie sprawcy rozbili sześć szyb przystankowych. Ich wartość Urząd miasta szacuje na 1970 złotych. Kto pokryje straty? - Jeśli policja ujmie sprawcę to ubezpieczyciel ściąga od niego pieniądze na wymianę szyb - wyjaśnia Joanna Sowa.

Co jeżeli sprawcy nie uda się złapać? Jak powiedziała rzeczniczka przystanki są ubezpieczone. - Szkoda zgłaszana jest do ubezpieczyciela, jeżeli nie ma sprawcy, to ubezpieczyciel pokrywa koszty wymiany szyb - informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krosna.

Ujęto sprawców
Tym razem sprawców ujęto. Krośnieńscy policjanci zatrzymali trzech chłopców, byli pijani. - Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (26.04) około godz. 21.30. Jak wynikało ze zgłoszenia, na ul. Niepodległości w Krośnie trzej młodzi ludzie zdemolowali przystanek - informuje Beata Winiarska, oficer prasowy KMP w Krośnie. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców uszkodzeń. - Po krótkim czasie policyjny patrol  na ul. Legionów zauważył trzech mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali uciekających. Jak się okazało 15-latek, 16-latek i 17-latek byli pod wpływem alkoholu - dodaje Beata Winiarska.

Według ustaleń policjantów chłopcy wybili 6 szyb na trzech przystankach. Wszyscy trzej zatrzymani to mieszkańcy Krosna. Po rozmowie z policjantami trafili pod opiekę rodziców.

Sprawę prowadzą policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego krośnieńskiej komendy.

Częsty wandalizm i zniszczona trasa
Do podobnych aktów wandalizmu dochodzi często. Chuligani niszczą zwykle znaki drogowe, ławki, kosze na śmieci czy właśnie przystanki. W ostatnich dniach doszło do kilku takich aktów. Na wielu przystankach zrezygnowano już z uzupełniania szyb. Zbyt często były rozbijane. Zastępuje je blacha. Jednak i to potrafią zniszczyć niektórzy.

Celem chuliganów staje się też prywatna własność, np. samochody na parkingach, a w połowie kwietnia zdewastowano trasę downhill’ową Krośnieńskiej Sceny Freeriderowej na Zawodziu. Zniszczono tam banery od sponsorów, rozsypano śmieci z worków, ponadto wydarte zostały kołki trzymające taśmy zabezpieczające trasę, a na samej trasie rozsypano szkło z potłuczonych butelek itd. Kilka osób musiało się “napracować” przy niszczeniu trasy, sprawcy oprócz wielu śladów pozostawili też wulgarny napis pod adresem prezesa KSFR. Straty oszacowano na kwotę 850 zł.

O budowie trasy informowaliśmy rok temu: Dwa hektary rowerowego szaleństwa

pd
Fot. Mateusz Głód

 • autor: pd

6 komentarzy

 • cynik

  Dopóki policja nie dostanie zezwolenia na pałowanie tyłka chuliganom, tak długo będziemy biadolić i narzekać na wandalskie wyczyny. Łobuz musi się bać lania nie kary pieniężnej.

  Zgłoś nadużycie cynik piątek, 02, maj 2014 19:14 Link do komentarza
 • extre

  tylko żeby nie byli to synkowie prominentnych, bo takim się wszystko odpuszcza , a jeżeli to szaraczki to zapłacą i bardzo dobrze.

  Zgłoś nadużycie extre środa, 30, kwiecień 2014 14:58 Link do komentarza
 • jr

  oddano pod opieke rodzicow?no chyba powinni trafic do osrodka zamkniętego skoro ich nie potrafią ich wychowywać,nazwiska wandali podac

  Zgłoś nadużycie jr środa, 30, kwiecień 2014 09:45 Link do komentarza
 • Yeri tm

  Fajnie, że ich złapano. Oby mniej takich wybryków i więcej takich interwencji!

  Zgłoś nadużycie Yeri tm wtorek, 29, kwiecień 2014 21:55 Link do komentarza
 • 4565465465

  tak sie konczy bezstresowe wychowanie i reforma edukacji czyli powstanie gimazjum ZOMO by sie przydalo i po kilku dobrych pałowaniach odechciało by sie kazdemu

  Zgłoś nadużycie 4565465465 wtorek, 29, kwiecień 2014 15:07 Link do komentarza
 • TLo

  Katechizowane bydlęta :-(

  Zgłoś nadużycie TLo wtorek, 29, kwiecień 2014 12:31 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?