Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Dwa uszkodzone samochody. Aleksandra szalała w nocy Polecamy

Dwa uszkodzone samochody. Aleksandra szalała w nocy Fot. archiwum PSP Krosno

Najgorzej było w nocy z piątku na sobotę, Orkan Aleksandra uderzył w Krosno i okoliczne gminy. Doszło do 20 zdarzeń, w których interweniowali strażacy, a także do licznych drobniejszych zniszczeń.

REKLAMA- W okresie od 11 do 13 grudnia, w wyniku silnie wiejącego wiatru, doszło do 20, na szczęście niegroźnych zdarzeń, do których wzywani byli strażacy - informuje Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie bryg. Mariusz Kozak.

Aż 11 razy usuwano połamane drzewa i konary z dróg i miejsc, gdzie mogły one zagrażać przechodniom. W Krośnie (5 razy), Dukli, Równem, 2 razy w Targowiskach, ponadto w Korczynie i Krościenku Wyżnym.

Strażacy 9 razy interweniowali przy odrywanych częściach pokryć dachowych i elementów budynku, w tym aż 7 razy w Krośnie, a ponadto w Cergowej i Krościenku Wyżnym.
 
Aleksandra dwukrotnie uszkodziła zaparkowane samochody, na ul. Armii Krajowej i na ul. Batorego w Krośnie. Pojazdy zostały uderzone połamanymi konarami drzew.

- Dwukrotnie również spadające drzewa uszkodziły ogrodzenie, tj. w Krośnie na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego i na posesji prywatnej w Korczynie - dodaje bryg. Mariusz Kozak.

W działaniach związanych z Aleksandrą uczestniczyło łącznie 11 pojazdów i 54 strażaków z KM PSP Krosno, 6 pojazdów i 34 strażaków OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, a także 4 pojazdy i 23 strażaków z pozostałych jednostek OSP.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj